05 Aralık 2023, Salı | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » paparazzi » Fotoğrafta güzel görünmenin sırları.
Fotoğrafta güzel görünmenin sırları. 21-12-2015 google google

En güzel anlarımızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf yada video çekeriz. Bazılarımız fotoğraflarda çok farklı çıktığından yakınır. Birçok televizyon programının sunucusu da televizyonun kendilerini kilolu göstermesinden yakınırlar. Güzel ve çekici görünmek önemlidir. Birçok sosyal medya profillerini incelediğimizde herkesin özel ve farklı bir profil resmi koyduğunu görürüz. İlk imaj çok önemlidir ve fotoğrafların imaj oluşturmada önemli bir yeri vardır. Fotoğrafta güzel çıkma, birkaç ufak ipucu ile gerçekleşebilir. Fotoğraf çekmek bir sanattır ve her sanat gibi fotoğraf çekmede de bazı teknikler uygulanır. Gelin şimdi fotoğrafta güzel çıkma sırlarını anlatalım. Fotoğraf nerede çekilmeli? Fotoğrafta ışığın geliş yönü, nerede çekildiği, manzaranın bütünlüğü çok önemlidir. Önceden nişan, düğün fotoğrafları stüdyoda çekilir, daha sonradan fotomontajla manzara eklenirdi. Artık dış mekan çekimi tercih ediliyor. Bunun nedeni ise doğalın her zaman daha mükemmel durmasıdır.

Fotoğraf çekme meraklıları gün batımında yada sabah saatlerinde fotoğraf çekmeyi tercih ederler. Hem çok fazla ışık vurmaz hem de fotoğraftakilerin yüzleri daha pürüzsüz çıkar. Fotoğrafı çeken kişi ışığa karşı değil ışığı yanına yada arkasına alarak fotoğraf çekmelidir. Gün batımı fotoğrafların mükemmelliğine bayılacaksınız. Fotoğraf çekilirken doğal bir gülümseme olmalı Bazılarımız fotoğraflarda çok somurtkan çıkar. O an farketmesek de fotoğraflara baktığımızda bunun nedenini merak ederiz. Bazılarımız ise bunun aksine otuz iki dişini göstererek fotoğraf çekmiştir. Bu da istediğimiz görüntü değildir. Fotoğrafta güzel çıkmak için içimizden uzatarak “i” derseniz hafif gülümsemiş olursunuz. Fotoğraflarda hem doğal hem de sıcak bir gülümseme oluşturursunuz.

Fotoğrafta güzel çıkmanın bir diğer yolu içinizden “money” demektir. Bu kelimeyi söylediğinizde yine güzel bir gülümsemeyi yakalamış olursunuz. Fotoğrafta zayıf görünmek çok kolay Biraz kilo probleminiz varsa fotoğraf çekilirken bunu kapatmak istersiniz. Bazılarımız elinde çiçek yada çanta varsa bunu karın bölgesinde tutar ve kilosunu örtmeye çalışır. Yanlış çekilen bir fotoğraf sizi olduğunuzdan daha kiloluda gösterebilir. Fotoğrafta bu hataya düşmemek için fotoğraf makinesini kendinizden yüksek bir yere koymalısınız ve üst kısımdan fotoğraf çekilmelisiniz. Yukarıdan çekilen bir fotoğraf sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Fotoğrafta güzel çıkma yollarından biri de hangi açıdan fotoğraf çekildiğinizdir. Fotoğrafta uzun gözükmenin sırrı Fotoğraflarda bazı insanların normalde o kadar uzun olmadığı halde çok uzun göründüğünü farkederiz. Hatta televizyonda gördüğümüz bir sanatçıyı başka bir yerde gördüğümüzde daha kısa olduğunu farkederiz. Bunun sebebi ekranda o kişiyi uzun göstermek için kullanılan bazı teknikler ve kameranın çekme açısıdır. Fotoğrafta da aynı şeyden bahsedebiliriz.

Fotoğrafta daha uzun gözükmek istiyorsanız fotoğraf makinesi sizin bel seviyenizden daha aşağıdan sizi çekmelidir. Siz de bu açıya dikkat edip daha uzun gözükmeyi sağlamış olursunuz. Fotoğrafta güzel çıkmanın son ipuçları Anlattığımız ayrıntılara dikkat ederseniz fotoğrafta güzel çıkma olasılığınız yüksektir. Son birkaç ipucu ile mükemmel fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Fotoğraf çekilirken düz durmak yerine hafif yan durmalısınız. Bazı insanların sağ profili, bazı insanların sol profili güzel çıkar. Bunu aynanın karşısında durarak yada bir sağ taraftan bir sol taraftan fotoğraf çekerek analiz edebilirsiniz. Fotoğraflarda doğal gözükmek istiyorsanız dilinizi dişlerinizin arkasında tutun. Bu ağzınızın hafif açılmasını sağlayacak ve samimi bir görüntü oluşturacak.

Fotoğrafta güzel çıkma konusundaki son tavsiyemiz ise makyajınızın ne çok belirsiz ne de çok koyu olmasıdır. Dudaklarınız ve dişleriniz güzelse kırmızı yada böğürtlen rengi bir ruj sürmelisiniz. Gözleriniz güzelse dudaklarınızı belirsiz bir rujla renklendirmeli, gözlerinizi ortaya çıkaracak bir makyaj yapmalısınız. Bu ufak detaylara dikkat ettiğinizde fotoğrafta güzel çıkma şansını yakalayacaksınız, keyfini çıkarın.

Yazar: deviL Okunma: 5129

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss