20 Ocak 2019, Pazar | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » paparazzi » Acun Ilıcalı'dan Bomba Açıklamalar
Acun Ilıcalı'dan Bomba Açıklamalar 09-07-2011 google google

Hem genç, hem yakışıklı hem çok başarılı hem de yıldızlar dünyasının vergi rekortmeni olacak kadar zengin... Bu Pazar röportaj konuğum Türkiye'nin tartışmasız en başarılı televizyon yapımcısı ve sunucusu Acun Ilıcalı... Acun'a merak ettiğimiz her şeyi sorduk; Survivor'u da konuştuk, Taner'i de, Nihat'ı da...

Ünlü yapımcı her sorumuza içtenlikle yanıt verdi, başarısının sırrını da anlattı, gençlere tavsiyelerini de açıkladı, siyasete bakışını da...

'Var mısın Yok Musun', 'Yetenek Sizsiniz', 'Yok Böyle Dans', 'Survivor' bütün yaptığınız programlar reytinglerde birinci sıraya yerleşiyor. Söyler misiniz, Ilıcalı'nın başarısının sırrı nedir?

Şimdi kalkıp da başarımın sırrı şudur, demek biraz ukalalık gibi geliyor bana, çünkü yarın öbür gün başarısız olabiliriz. Fakat şimdiye kadar ciddi bir başarı elde ettiğimiz doğru. Burada aşı rı derecede işimizi sevmem, hani belki bu iş için yaratılmam, diyebilirim. Ekip olarak da tabii aynı ruh halindeyiz.

Çok mu çalışıyorsunuz acaba?

Çok değil, aşırı çalışıyoruz. Dün gece gece 1'de toplantımız vardı mesela. Saat 3'e kadar toplantı yaptık.Bütün ofis buradaydı. 15 kişiydik. Gündüz vakit bulamadığımız için geceleri 12'de, 1'de toplantı yaptığımız çok olur. Normalde haftada 3- 4 gün, gece 1'de toplantı yapıyoruz.

Saat mevhumunuz yokmu?

Başka bir dünyada yaşıyoruz diyebiliriz. Bu şirkette bir gün geçirirseniz ne dediğimi daha iyi anlarsınız. Sabah 9'da işe gelen göremezsiniz. Yani kiminne zaman geleceği belli olmaz. Herkes kendi işine göre gelir. Ben hayatımda hiçbir zaman arkadaşlarıma, 'Şu saatte gel' dememişimdir. Tabii bu normal bir hayat tarzı olmuyor. Çünkü, evli olanlarımız biraz zorlanıyor. Geçenlerde sizden evvel bir röportaj yapmıştım, sağ olsun arkadaşla gece 2'de röportaja başladık. Siz bu konuda şanslısınız.

Bugün hayalinizdeki yerde misiniz, yoksa daha yapacak işiniz var mı?

Bir şey hayal etmedim açıkçası. Hayal etseydim belki bu noktalara gelemezdim. Kalkıp da bir şeye kilitlendiğim hiç olmadı. Ruhum beni nereye götürürse oraya gittimhep. Ve genelde hayat görüşüm budur. 'Her işte bir hayır vardır'a çok inanıyorum ben. 'Olaylar beni nereye götürürse' diye yola çıktım. Açıkçası iyi bir noktada olduğumu düşünüyorum.

Erkeklerin Acun Ilıcalı'yı kıskanmaları için bir sebep söyler misiniz?

A-Yakışıklı, B-Sempatik, C-Zengin, D-İyi Futbol Oynar, E-Hepsi Bence 'C' yani 'Zengin'. Türkiye'deki kıskançlığın ana faktörünün zenginlik olduğunu düşünüyorum. Maalesef toplumuzun çoğunluğunda değil ama belli bir kesiminde zengin düşmanlığı var. Bu da insandan insana değişen bir durum. Hayatım boyunca hiç paramın olmadığı dönemlerde zengin birini kıskandığımhiç olmadı. Yani birisi çalışıyorsa daha çok kazansın diye düşünürüm hep.Ama 'İyi insansa daha çok kazansın' diye düşünürüm. Kötü, antipatik, ne bileyim etrafına hayrı olmayan bir insanın çok kazanmasını ben de istemem.

Televizyoncu olmasaydınız bugün ne olmak isterdiniz?

Benden hiçbir şey olmazdı. Dükkan işletmiştim. Koyduğum sermayenin üç katı zararla battım. Kot dükkanı işletmiştim. Hesap, kitap bitmem. Ben nasıl battım biliyor musunuz, günde 50 kot satarak battım. Bağdat Caddesi'nde 40-50 kot satardım, öyle battım. Çünkü ben her gelen müşteriye kot satardım. İnanılmaz; öyle bir şeytan tüyü vardı bende. Dükkana birisi geldiğinde çok doğal bir ilişki kurardım. Satıcı değil de arkadaşmış gibi bir ilişki kurup satışımı yapardım. Hesabım, kitabım yoktu. Dükkanı bir keresinde bir müşteriye bırakıp gitmiştim. Esat vardı ortağım, o yoktu benim de bir yere gitmem lazımdı.Müşteriye, “Bir saat burada durur musun?” dedim ve gittim. Fiyatları falan öğrenmişti. Bir insan 7'sinde neyse 70'inde de odur misali. Dün Bodrum'daydık, arabayı park etmişiz havaalanına. Dönüşte arabayı alacağız. “Anahtar kimde” diye 5 dakika aradık, kimsede çıkmadı. Meğerse kontakta unutmuşuz anahtarı.

Sizin izinizden giden gençlere ne tavsiye edersiniz?

Vallahi olmayacak şeyleri hayal etmesinler ama benim izimden gelmesinler diye bir şey demiyorum. Şu çok önemli, bu noktada olmamın en büyük nedenlerinden biri, kendimi bilerek hamle yaptım hep. Abuk sabuk bir adım atmadım. Merdivenleri birer birer çıktım. Önce muhabirim, sonra sunucuyum, sonra minik yapımcıyım, sonra büyük bir yapımcıyım, sonra çok büyük yapımcıyım. Bu sıralama da bu işin doğasında olan bir sıralama. Bunlardan birisini pas geçip iki merdiven atladığınız zaman mutlaka bir sıkıntı yaşarsınız. Bütün arkadaşlarım merdivenleri adım adım çıkmaya konsatre olsunlar. Ve en üst merdivene bir anda çıkmaya çalışmasınlar.

Yazar: bLueLifE Okunma: 669

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss