23 Ocak 2019, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Youtube'dan ülke versiyonu istedik
Youtube'dan ülke versiyonu istedik 15-07-2010 google google

Acarerer, firma temsilcileriyle en son yaklaşık 2 hafta önce yine görüştük. Diğer ülkelerde yaptıkları modellemenin Türkiye'de de yapılmasını istedik. Şu ana kadar bize bir dönüş olmadı dedi.

Bursa'da bir açılışa katılan BTK Başkanı Tayfun Acarer, gazetecilerin Youtube'a erişimin engellenmesi ile ilgili sorularını yanıtladı. Konunun kamuoyunda tam olarak bilinmediğini vurgulayan Acarer, yasak kararının 26 ay önce Atatürk ile ilgili kanuna muhalefet nedeniyle mahkeme tarafından aldığını hatırlattı.

Acarer, Atatürk'ün Türkiye'nin önemli bir hassasiyeti olduğuna dikkati çekerek, �akat bununla ilgili altını çizerek söylemek istediğim bir husus da şudur; buradaki hassasiyet eğer önlem alınmazsa, Türkiye'deki her vatandaşın da başına gelebilecek ve ciddi sıkıntılar getirebilecek bir hassasiyettir. İnternet özgürlüktür, benim özgürlüğümün sizin özgürlüğünüzle sınırlı olması lazım�diye konuştu.

Acarer, internetin her geçen gün hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini dile getirerek, �iz buradaki tedbirleri şimdiden belirlemezseniz, yarın adam internetteki banka hesabınızı boşaltır. Sonra 'Yandım yandım' diye koşarsınız bir yere. Önlemlerin şimdiden alınması, esasların belirlenmesi, mağduriyetlerin önlenmesi gerekiyor�dedi.

TÜRKİYE'NİN İSTEKLERİNE YANIT GELMEDİ

Yargı kararının uygulandığı süre içinde Youtube ve sahibi olan Google şirketinin yetkilileriyle bir çok kez görüşmeler yapıldığını ve bir bölümünün bizzat Ulaştırma Bakanı tarafından gerçekleştirildiğini kaydederek, şunları söyledi:

�ürkiye'nin Youtube veya sahibi olan Google'dan isteği, bir kere Türkiye'de bir mahkeme kararı var. Bu karar da Türkiye'nin hassasiyetleriyle ilgili bir konuda karar almış. Bize düşen de bunun uygulanmasıdır. Buna çözüm olarak bizim önerilerimizin başında, diğer ülkelerde yaptıkları modellemenin Türkiye'de de yapılmasını istedik. Bunun temelini de özellikle lokal versiyon ya da ülke versiyonu dediğimiz bir uygulamadır. Youtube bunu 23 ülkede yaptı. Bu ülkelerden bazıları Honk Kong, Yeni Zellanda, İspanya, Polonya gibi ülkeler. İstenen şey Türkiye versiyonunda yapılırsa, bu konuda soruna çözüm olabilir düşüncemiz vardı. Bunu firma temsilcileriyle konuştuk. En son yaklaşık 2 hafta önce yine görüştük. Benzer şeyleri kendileriyle paylaştık. Şu ana kadar bize bir dönüş olmadı.�

IP ADRESLERİNDEKİ SIKINTI

Son dönemlerde Google ile ilgili bir takım sitelere girişte kısıtlamalar olduğunu dile getiren Acarer, bu kısıtlamaların, yine mahkemenin almış olduğu Youtube'un IP adresleriyle ilgili kararı, Google'ın kendi IP havuzunda değişmesinden kaynaklandığını söyledi. Bu değişmeler nedeniyle Google'da zaman zaman oraya çıkan engellerin kendileriyle alakası olmadığını kaydeden Acarer, şöyle devam etti:

�akat nedense medyada,'BTK İletişim Başkanlığı yeni bir düzenleme yaptı, yine bir kısıtlama geldi' şeklinde, mantığını ve nedenini anlayamadığım, nereden de çıktığını tahmin edemediğim bir takım bilgiler yayınlanıyor. Bu bilgileri yayınlayan arkadaşlar neye göre bunu yayınlıyorlar onu da anlamış değilim. Bu konuyla ilgili mahkeme kararı var. Mahkeme kararı Türkiye Cumhuriyeti'nin kanununa dayanıyor.�/P>
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 861

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss