14 Aralık 2018, Cuma | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » YARSAV'dan 'iyot' tepkisi: Çok düzeysiz
YARSAV'dan 'iyot' tepkisi: Çok düzeysiz 07-04-2010 google google

YARSAV Yönetimi, "Bu düzeysiz söylemler, bir yandan açık bir perdeleme operasyonu, kaba bir toplum YARSAV'dan 'iyot' tepkisi: Çok düzeysizmühendisliği çabasının ürünleri, bir yandan da bu anlayışa egemen olduğu bilinen eksen kaydırma stratejisinin özensiz, hesapsız ve savruk örneklerini oluşturduğunun göstergesidir. Bugün gelinen noktada bölüp parçalamak ve yönetmek arzusunda olanların bir ölçüde başarılı oldukları da anlaşılıyor" açıklamasında bulundu.

YARSAV Yönetim Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yargıyı işaret ederek söylediği, "İyot gibi açığa çıktınız" sözlerine sert tepki gösterdi. YARSAV Yönetimi, "Bu düzeysiz söylemler, bir yandan açık bir perdeleme operasyonu, kaba bir toplum mühendisliği çabasının ürünleri, bir yandan da bu anlayışa egemen olduğu bilinen eksen kaydırma stratejisinin özensiz, hesapsız ve savruk örneklerini oluşturduğunun göstergesidir. Bugün gelinen noktada bölüp parçalamak ve yönetmek arzusunda olanların bir ölçüde başarılı oldukları da anlaşılıyor" açıklamasında bulundu.

YARSAV'dan yapılan açıklamada, siyasal iktidar tarafından yargı kurumlarının hedef alındığı ve çeşitliği açıklamalar yapıldığı ileri sürülerek, "Siyasal iktidar sahipleri, önlerine uzatılan her mikrofona olanca husumetleriyle konuşuyor, öfkeden kızararak esip gürlüyorlar. Bu da yetmiyor, salt siyasal propaganda aracı olan bir kısım yazılı-görsel basın ve oralarda köşe tutmuş askerler de, benzer bir üslup ile yargı üzerinde planlı bir biçimde yürütülmekte olan yıpratma-yok etme faaliyetinin en vahşi eylemlerini sergiliyorlar" denildi.

"BÖLÜP, PARÇALAMAKTA BAŞARILILAR"

AKP tarafından yapılan Anayasa değişikliği ile yüksek yargı organlarının, "iktidarca biçimlendirilmeye çalışıldığının" da öne sürüldüğü açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kimi 'iyot'tan, kimi 'yumurtlamadan', kimi yargıç ve savcıların yasadışı bir oluşum içinde olduğu iması ile 'çetenin nöbetçi hakim ve savcısı'ndan söz ederken, kimileri de, tarihsel bir hesaplaşmaya yönelik anlayışları ile Anayasa Mahkemesi ve yüksek kurulun istedikleri yönde biçimlendirilmesine odaklanmış bir Anayasa değişikliği girişimine karşı, doğrudan işin öznesini oluşturan yargının tepkisini dile getirenlere, değiştirmeye çalıştıkları Anayasaya sarılıp, 'öyle her doğru bildiğini söyleyemezsin' diyerek, nasıl bir demokrasi ve özgürlük anlayışına sahip olduklarını ortaya koyuyorlar. Bu kampanyalar sonucu bugün gelinen noktada bölüp parçalamak ve yönetmek arzusunda olanların bir ölçüde başarılı oldukları da anlaşılıyor."

YARGI, GÜDÜMLÜ KILINMAYA ÇALIŞILIYOR

YARSAV, düzeysiz söylemlerin, yargıyı istediği gibi biçimlendirerek, denetimsiz iktidar gücü elde etmeye yönelik çalışmaların başlatılması ile birlikte yükseldiğini savunarak, bu durumun rastlantı olmadığını kaydetti. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Bir yandan açık bir perdeleme operasyonu, kaba bir toplum mühendisliği çabasının ürünleri, bir yandan da bu anlayışa egemen olduğu bilinen eksen kaydırma stratejisinin özensiz, hesapsız ve savruk örneklerini oluşturduğunun bilincindedir. Ulusumuz da bu gelişmeleri ibretle izlemektedir ve oynanan oyunun farkındadır. Bu çarpık anlayış ve söylem sahipleri bilmelidirler ki, güdümlü kılmaya çalıştıkları yargı, Türk Ulusu adına yetkisini kullanan anayasal bir organdır ve bu yetkisini ulusumuz var oldukça kullanacaktır.

YARSAV, doğrudan yargıyı hedef alan bu ilkel ağız çözülmesine, aynı düzeyde karşılık vermeyecek, temsil ettiği kitlenin saygın kimliğine yakışır biçimde insiyatif kullanmaya devam edecektir.

RADİKAL


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 603

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss