18 Mart 2019, Pazartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Türk Telekom'dan hem kasasını hem çevreyi rahatlatan tasarruf
Türk Telekom'dan hem kasasını hem çevreyi rahatlatan tasarruf 19-12-2010 google google

Türkiye'nin en büyük araç filolarından birine sahip Türk Telekom, aldığı tedbirlerle 700 ton daha az akaryakıt tüketti. Bu sayede çevreye zararlı karbon gazlarının salınımını da yaklaşık 2 bin 200 ton azalttı.

Türkiye'nin dörtbir yanındaki müşterilerine iyi hizmet vermek için ülkenin en büyük araç filolarından birine sahip olan Türk Telekom, 2010 yılı başında sahadaki iş süreçlerinin optimizasyonu sonucunda araç sayısında azalmaya gitti. Ardından mevcut araçları yeni nesil araçlarla değiştirdi. Filodaki araçlarında GPS uygulamasına da geçerek kullanılan yakıt miktarında önemli bir tasarruf rakamına erişti. Türk Telekom, tüm bu uygulamalarda 2010 yılının ilk 9 ayında 2009 yılına göre yaklaşık yüzde 10 daha az yakıt harcadı. Buna ek olarak 2009 yılına göre kat edilen mesafede de yüzde 13 azalma kaydedildi. Alınan önlemler sonucunda geçen yılın aynı dönemine kıyasla 700 ton akaryakıt ve yaklaşık 2200 ton karbon salınımı tasarrufu sağlandı.

Konuyla ilgili bilgi veren Türk Telekom İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, "Türk Telekom olarak Türkiye'nin en büyük araç filolarından birine sahibiz ve bu bize gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefimiz doğrultusunda büyük bir sorumluluk yüklüyor. Sorumluluğumuzun gereği olarak yaptığımız bir dizi çalışma sayesinde geçen yıl aynı döneme göre yüzde 10 daha az yakıt kullandık ve mesafede yüzde 13 azalma kaydettik. Türk Telekom olarak çevreci hizmet ve uygulamalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Şirketin bu alandaki uygulamaları yakıt tasarrufuyla sınırlı değil. Bütün ofislerinde kullanılan kâğıtların geri dönüşümü sayesinde her ay yaklaşık 640 ağacı kesilmekten kurtarıyor. (Çevre ve Orman Bakanlığı verilerine göre bir ton kullanılmış kağıt geri kazanıldığında 16 çam ağacının kesilmesi önlenmiş oluyor.) Türk Telekom, müşterilerine de e-fatura ya da çevre dostu telefonlar gibi ürünler sunarak, onları da bu konuya katkı yapmaya teşvik ediyor.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 968

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss