23 Ocak 2019, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » TRT Şeş'te Neler Oluyor?..
TRT Şeş'te Neler Oluyor?.. 04-03-2010 google google

Çiçeği burnunda kanal TRT Şeş'te sular durulmuyor! Yolsuzluk iddiaları ortalığı karıştırdı. 5 kişinin görevine son verildi. Çalışanlar diken üstünde...

Kuruluşunun üzerinden henüz bir yıl geçen ve hükümetin demokratik açılım çerçevesinde büyük önem verdiği TRT Şeş'te tam bir deprem yaşanıyor.

Sanatçı Roji'nin ayrılmasının ardından Genel Koordinatör Sinan İlhan ve yardımcısı Kamil Kayalı da görevden alınmış ve  bazı yapım firmalarının usulsüzlükleri üzerine sözleşmeleri iptal edilmişti.

Kanal bu kez de çalışanlarının yolsuzluklarıyla sarsıldı! Geçtiğimiz günlerde tespit edilen yolsuzluklar üzerine, 5 kişinin görevine son verilirken, yolsuzlukları kucağında bulan kanalın çiçeği burnunda yeni genel koordinatörü da oldukça zor günler geçiriyor.

İddialar üzerine görevlendirilen iki müfettiş, yaklaşık 2 ay önce kanalda denetimlere başladı. Kanalın kurulduğu günden beri evrakları ve belgeleri tek tek inceleyen müfettişler, bu arada çalışanların bilgisine başvurdu. Genel müdürlük ve kanaldaki kamera kayıtlarını da inceleyen müfettişler, milyarlarca liralık yolsuzluk ve usulsüzlük tespit etti. Şu ana kadar programlar başta olmak üzere tespit edilen yolsuzluğun 100 milyar lirayı geçtiği iddia ediliyor.

İlk incelemede usulsüzlükleri tespit edilen 5 kişinin görevine son verilirken, incelemelerin 2-3 ay daha süreceği belirtiliyor. Ayrıca incelemelerden sonra bu iç ve dış yapımlarda yapılan yolsuzluk rakamının artacağı da konuşuluyor.

Yapılan tespitlerden sonra TRT ve kanal yönetimi oldukça sıkıntılı günler yaşamaTRT Şeş'te Neler Oluyor?..ya başladı. TRT kulislerine göre kanaldaki yolsuzluklar üzerine  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, yönetim kurulu üyeleri ve TRT 6'nın çiçeği burnunda yeni Genel Koordinatörü Fetullah Kırşan, üst üste toplantılar düzenleyerek krizi aşmaya çalışıyorlar. Kanal yöneticilerinin tamamının görevden alınacağı veya değiştirileceği de iddialar arasında bulunuyor.

Bu arada yolsuzluk iddialarının tespit edilmesinin ardından kanalın kurulmasında büyük emeği olan Diyarbakır milletvekillerin de kanala giderek konuyla ilgili görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.

Şimdi herkes kanalda yeni yönetimin nasıl belirleneceğini ve kimlerin yolsuzlukluğa bulaştığını merak ediyor.


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 663

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss