17 Aralık 2018, Pazartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » TRT: Bizi TSK ile karşı karşıya getirmeyin
TRT: Bizi TSK ile karşı karşıya getirmeyin 17-03-2010 google google

TRT Genel Müdürü Şahin, haberi yapan Habertürk yazarını iftira atmakla suçladı.

TRT'den yapılan açıklamada, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner'in daveti üzerine TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in ''Küresel Terörizm ve Uluslararası İşbirliği'' konulu sempozyuma konuk olarak katıldığı belirtildi.

Bu organizasyon sırasında, bir gazetenin Ankara temsilcisinin Şahin'in yanına gelerek sohbet etmek istediği ve bu kısa süre içinde de soru sorduğunun belirtildiği açıklamada, Şahin'in temsilciye, ''Medya yanılıyor, biz de yanılabiliriz. Artık hızlı habercilik yapıyoruz. Biz bomba yüklü kamyon haberinde TSK'ya halel getirici bir ifade kullanmadık, kullanamayız. Bomba yüklü kamyonun TSK'ya ait olduğu açıklanınca haberlerimiz sona erdirilmiştir. Biz büyük bir yanlış yaparsak istifa etmeyi biliriz, peki siz kendi yaptığınız yanlışlıklar karşısında hangi erdemli hareketi yapıyorsunuz?'' anlamındaki sözleri sarf ettiği kaydedildi. TRT:  Bizi TSK ile karşı karşıya getirmeyin

TRT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Habertürk Gazetesinde yayınlanan "TRT'den TSK'ya rest" başlıklı haberin yalan olduğu vurgulandı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in, Habertürk Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'ya söylediği sözler çarpıtılarak gazete manşetine taşındı. "TRT'den TSK'ya rest" manşeti altında verilen haberde TRT ile TSK karşı karşıya getirilmek istendi.

Bunun üzerine TRT Genel Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak haberi yalanladı. Açıklamada, "TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim Şahin'in Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili en küçük bir cümle ile bile olsa yorum yapması asla mümkün değildir. Kaldı ki, manşette 'rest' gibi ağır bir itham; Muharrem Sarıkaya'nın yalanıdır" denildi.

Açıklamada, bir takım çevrelerin ısrarla, TRT ve İbrahim Şahin'in TSK'ya yönelik haber yaptığının iddia edildiği belirtildi.

Açıklama şöyle devam ediyor:

"Bu çevreler, TRT yayınlarını iyi takip ederlerse, 42 yıllık TRT tarihinde, en önemli 'asker, ordu, şehit, ulusal devrimler ve Atatürkçülük' haberlerinin yapıldığını göreceklerdir. Sistematik biçimde TRT ile TSK'yı karşı karşıya getirmek isteyenlerin yakın zamana kadar bizzat TSK düşmanı olmalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. TSK ve TRT, kara propagandalarla ilişkilerini yıpratmayacak kadar köklü geleneklere sahiptirler. TRT yöneticilerinin özgeçmişlerini ve fikirlerini inceleyenler, bu yönetimin, TSK'ya karşı hiçbir şekilde en küçük bir yorum yapmayacağını anlayacaktır. Zihni karanlıklarını, TRT ve TRT yönetimi üzerinden aktarıp, TSK'yı yıpratmak isteyenler, karşılarında yine TRT yayınlarını bulacaklardır."
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 601

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss