21 Ocak 2019, Pazartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Şivan Perver'in 87 yaşındaki babası bakandan ne istedi?
Şivan Perver'in 87 yaşındaki babası bakandan ne istedi? 28-04-2011 google google

Devlet Bakanı Faruk Çelik, yurt dışında yaşayan sanatçı Şivan Perver’in ailesiyle görüştü.Perver'in 87 yaşındaki babası şakayla karışık bakandan yeni bir eş istedi...

Faruk Çelik, Şanlıurfa’daki temasları çerçevesinde, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri ve adaylarıyla Viranşehir ilçesine gitti. Güzergah üzerindeki Siverek’in Nohut köyüne bağlı Kayalık mezrasına geçen Çelik ve beraberindekiler, burada sanatçı Perver’in babası 80 yaşındaki Yunus Aygün ile kardeşleri Ahmet ve Halil Aygün tarafından karşılandı.

Köylülerle selamlaştıktan sonra Perver’in yeğenine ait olduğu belirtilen eve geçen Faruk Çelik, Yunus Aygün ile sohbet etti.

Baba Aygün, oğlu Şivan Perver’in 35 yılı aşkın süredir Türkiye’ye gelmediğini, kendisiyle en son 15 yıl önce Irak’ın kuzeyinde görüştüğünü anlattı.

Bakan Çelik de Yunus Aygün’ün rahatsız olduğunu öğrendiğini ve "geçmiş olsun" ziyaretinde bulunmak için köye geldiğini belirtti.

Bakan Çelik’in, eş ve çocuk sayısını sorduğu Yunus Aygün, 80 yaşında olduğunu, 4 kez evlendiğini, 23 çocuk ve 150’yi aşkın torununun bulunduğunu belirtti.

Eşlerinden sadece birinin hayatta olduğunu bildiren Aygün, şakayla yeniden evlenmek istediğini ifade ederek, Bakan’dan yardım istedi.

Kısa bir gülüşmenin ardından Bakan Çelik, "Yunus amcaya sağlıklar diliyorum. Yalnız aile bayağı kalabalık, 150-200 kişiden bahsediliyor. Bunların arasına girip, bu kadar güncel bir konuyu konuşmak benim açımdan doğru olmaz" dedi.

ŞİVAN PERVER’İN TÜRKİYE’YE GELMESİ

Gazetecilerin "Şivan Perver’in Türkiye’ye gelmesi için bir girişimi olup, olmayacağı" sorusu üzerine Faruk Çelik, şunları kaydetti: "Ülkemizin yetiştirdiği değerli bir sanatçı, iyi bir ses ve saz üstadı Şivan Perver. Biliyorsunuz yıllardır ülkesinden ayrı bir yaşam sürdürüyor.

Milyonların gönlünü kazanmış bu sanatçının ve benzer sanatçılarımızın bu coğrafyadan neşet etmiş olan bütün değerlerin kendi ülkelerinde özgürce yaşamalarıyla ilgili iktidar olarak bir düzenleme yaptık. Yasakçı zihniyetleri ortadan kaldırdık, masa başında yan yana ulaşamayacağımız, konuşamayacağımız bir şeyin olmayacağı düşüncesindeyim. Her şeyin konuşulabileceği inancıyla çalışmalarımızı yıllardır sürdürüyoruz. Önemli mesafeler kat ettiğimiz ve sağduyunun hakim olduğu inancı içerisindeyiz. Herkesin barışçıl bir bakış açısına sahip olduğu, huzur ortamının oluşmasıyla ilgili herkesin elinden geleni yapması, yönetim olarak bu konuda hak ve özgürlükleri oluşturduğumuz kanaatindeyim. Hak ve özgürlükleri bir araç olarak görmüyoruz, bunlar amaçtır. Birliğimizin, bütünlüğümüzün güçlenmesi adına bu ve benzeri çalışmaları sürdüreceğiz. Geçmişi birlikte inşa ettik, geleceği de birlikte inşa edeceğiz. Burada milletimizin samimiyeti, gayreti ve düşünceleri ortadadır. Yeter ki yöneticilerimiz de aynı oranda eşlik etsin, inşallah gelecek daha hayırlı olacaktır."

"KENDİ KARARI"

"Şivan Perver’i Türkiye’ye davet edip etmedikleri" yönündeki bir başka soru üzerine Çelik, "Bununla ilgili bir şey yok, kendisinin kararıdır" ifadesini kullandı.

Yasakların kaldırılmasını önemsediklerini, bunun da yönetimin görevi olduğunu dile getiren Çelik, "Umarım bu ortam, her alanda oluşur" dedi.

Gazetecilerin oğlunun Türkiye’ye dönüşüyle ilgili sorular yönelttiği Yunus Aygün, "Ben Kürt’üm, ama Türkiye’de yaşıyorum. Oğlum yıllar önce gitti ve bir daha gelmedi. Onun gelmesini istiyoruz. Allah birliğimizi, bütünlüğümüzü bozmasın, başımızın gözümüzün üstüne geldiniz" ifadelerini kullandı.

Perver’in ağabeyi Halil Aygün de Çelik’in "Urfa’ya bereket gerektirdiğini" belirterek, "İlk önce şunu belirtmek istiyorum, ben Sayın Başbakan’dan ve Cumhurbaşkanı’ndan rica ederim, içimizdeki kan dursun. Barış, ümit, kardeşlik içerisinde beraberce yaşayalım" dedi.

Bakan Çelik, daha sonra mezradan ayrılarak Viranşehir ilçesine gitti.

Yazar: SavaS Okunma: 982

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss