23 Ocak 2019, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Saygısız ve pervasız muhalefet
Saygısız ve pervasız muhalefet 07-02-2010 google google

İstikbale giden yolun, milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğinden geçtiğini ifade eden Aksu, muhalefetin Türkiye bilinci ve hassasiyetiyle hareket etmesi gerektiğine dikkat çekti.Saygısız ve pervasız muhalefet

AK Parti İl Başkanlığı'nın Siyaset Akademisi derslerine katılmak için Konya'ya gelen Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, muhalefet partilerinin yürüttüğü siyaseti eleştirdi. Muhalefeti, Türkiye'nin bir bölgesi ve bir kesimi için deli tüm bölgeleri için siyaset yapmaya çağıran Aksu, liderleri de bunalım siyasetinden vazgeçmeye çağırdı.

Mevlana'nın 'Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş, dünle beraber gitti cancağızım ne kadar söz varsa düne ait, şimdi yeni şeyler söylemek lazım' sözleriyle muhalefete göndermelerde bulunan Abdulkadir Aksu, hükümet olarak milletin hayat satandartlarını yükselmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Aksu, "Devletin hazinesine uzanan elleri kırdık, milletin üzerine gölgesini düşürenleri ışığımızla uzaklaştırdık, sadece ekonomik değil demokratik standartları da yükselttik. Rahmetli Özal'ın da yapmaya çalıştığı düşünce, inanç ve teşebbüs hürriyeti önündeki tüm engelleri kaldırmaya başladık. Gözümüzü budaktan esirgemedik." dedi.

Milletin geleceğine tuzak kuranların tuzaklarını başlarına yıktıklarının altını çizen Aksu, milletin gücünü ve istikbalini emmeye çalışanları, keneleri yerlerinden kazıdıklarını ileri sürdü. Fincancı katırlarını ürküttükleri için bu çevrelerin gürültü çıkarmaya başladıklarını aktaran Aksu, "Kaos tacirlerinin mallarını ellerinde patlattık. Bu yapılanlar elbette birilerini rahatsız etti. Memleketi girdiği istikrardan çıkarmak için her türlü entrikayı çevirmeye başladılar ve bunu hala da sürdürüyorlar. Işık altında aydınlıkta deşifre oldukları için karanlığı geri getirmek istediler. Ancak buradan sesleniyorum, sular geriye akmaz." diye konuştu.

MUHALEFET HER ŞEYE MUHALİF
Konuşmasının tamamına yakınını muhalefet partilerine ayıran Abdulkadir Aksu, bu partilerin her şeye muhalif olduğunu söyledi. Ak Partinin olarak milletin kendisi, müziği ,şiiri ve türküsü olmaya devam edeceklerini anlattı. Mevlana'nın 'Kuzgun bağda kuzgunca bağırır ama bülbül kuzgun bağırıyor diye güzelim sesini keser mi hiç? Sözüyle muhalefete yüklenmeye devam eden Aksu," bunlar sadece Ak Parti'ye değil, değişmeye de muhalifler. Bunlar zamana, geleceğe de muhalifler. A'dan Z'Ye yapılan her işe muhalifler. Çetelerle, darbecilerle mücadele ederiz muhaliftirler. Daha fazla demokrasi deriz muhaliftirler. Milli birlik ve kardeşlik projesi deriz muhaliftirler. Avrupa Birliği (AB)'nden tarih alırız muhaliftirler. Avrupa Parlamentosu'nda meclis başkanlığına seçilen bir AK Partili arkadaşımıza yedi kat yabancı oy verir, bakarsınız ki bu arkadaşlar ona da muhaliftirler. Mizmindirler, muhaliftirler. Biz bu muhalefetin kafasına göre değil milletin milletin ideallerine göre hükümet olmaya devam edeceğiz." Şeklinde konuştu.

Hiçbir odağın, mihrakın ve bobinin kendilerini gittikleri yoldan çeviremeyeceğinin altını çizen Abdulkadir Aksu, bir gazetecinin, 'Mecliste yaşananlar nedeniyle halka bir özür dilenecek mi? sorusuna kavgayı başlatanlardan biz de özür bekliyoruz. Meclis idare arkadaşımızın parmağı kırıldı, gözü morardı" diye cevap verdi. Toplantıya Ak Parti Konya Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı T ahir Akyürek, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun ve partililer katıldı. Toplantı sonrası Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Abdulkadir Aksu'ya günün anısına bir çini süslemeli bir tabak hediye etti.


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 540

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss