19 Ocak 2019, Cumartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Sakık: Meclis'te demokrasi dersi verdik!
Sakık: Meclis'te demokrasi dersi verdik! 09-05-2010 google google

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Muş Milletvekili Sırrı Sakık, 22 kişi olarak girdikleri Meclis'te demokrasi dersi verdiklerini iddia etti. Sakık, seçim barajının düşürülmesi durumunda BDP'nin 70-80 milletvekili ile Meclis'e gireceğini savundu.

Sakık, Haymana'da katıldığı bir etkinlikte, gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Konuşmasına, Anneler Günü olduğunu hatırlatarak başlayan Sakık, Anneler Günü dolayısıyla Barış Anneleri'nin iki gün Ankara'nın göbeğinde barışı ve kardeşliği arayacaklarını söyledi.

Sakık, Türk ve Kürt halkının birleşerek, kandan ve şiddetten beslenenleri vuracaklarını, onları demokratik alana çekinceye kadar barikat oluşturacaklarını söyledi.

Anayasa değişikliği paketi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sakık, kendilerinin, anayasa değişikliğinin, ülkenin temel sorunlarını çözmeyeceğini söylediklerini ifade etti. Atılan adımların sadece AK Parti'yi kurtarmaktan başka bir işe yaramayacağını iddia eden Sakık, Türkiye'de 30 yıldır kan şiddeti bulunduğunu, Kürt kimliği üzerinde inkar olduğunu ve bunu ortadan kaldırmayı gerçekleştirecek olan Anayasa'nın ilk maddesinin değiştirilmemesini eleştirdi. Sakık, "Bir taraftan açılım derken, diğer taraftan Anayasa'da herkesin Türk olduğunun söylenmesi ne kadar doğru ?" dedi.

Sakık, herkesin kendilerini bulacağı bir anayasa değişikliği istediğine işaret ederek, kendilerinin hazırladığı taslağı AK Parti'nin kendileriyle konuşmadığını ileri sürdü. AK Parti'nin kSakık:  Meclis'te demokrasi dersi verdik!endileri yerine CHP ve MHP ile uzlaşma arayışına girdiğini ifade eden Sakık, hükümetin yüzde 10'lük baraj, partilerin hazineden pay alması, siyasi partiler kanunlarını görüşmek istemediğini kaydetti.

Sakık, yüzde 10'luk baraj olduğu sürece hak etmedikleri şekilde milletvekili çıkarmaya devam edeceklerini belirterek, "Baraj düştüğü an biz 70-80 milletvekili ile geliriz. Bundan korkuyorlar. 2007 seçimlerinde Kürtler Parlamentoya gelirlerse 'dayak yer' diyorlardı. 22 kişi geldik. 22 kişiyle 528'e karşı demokrasi dersi verdik. 20 kişi ile mücadele edemiyoruz. 70-80 kişi parlamentoda bize 'kan kustururlar' diyorlar." diye konuştu.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 659
atalay konuralp   demokrasiyi ihanetine alet eden sakik efendi,barisi savas yapmak zannediyor.Bunlar kardeslikten ne anlar ,ancak kardedesi kardese dusman eder.Gozu yasli sehit annelerinin anneler gunun kutlamak ona dusmez.Tutmus kutculugun kuyrugunu.Anladik kurt ama birsey daha anlasiliyor o da turke dusman..Sakik efendi ust kimlikte TURK oldugunu bilmesin cunki apo kuklalari ni Turk kabul edemeyiz

Yazan: atalay konuralp -|- Tarih: 2010-05-09 21:19:03

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss