20 Ocak 2019, Pazar | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » RTÜK, Doğan Grubu'nu bitirecek!
RTÜK, Doğan Grubu'nu bitirecek! 09-05-2010 google google

Yeni RTÜK Yasası TBMM'ye sunuldu. Tasarıda bir kişi ya da grubun en fazla 4 televizyon kanalına sahip olabilmesiyle ilgili düzenlemeye "hısım-akraba" sınırlaması da geldi

Televizyon yayınlarını düzenleyen yeni tasarıda, bir kişi ya da grubun en fazla 4 televizyon kanalına sahip olabilmesiyle ilgili düzenlemeye "hısım-akraba" sınırlaması da geldi.

TEK HİSSE SAYILACAK

Televizyon kuruluşunda bir ailedeki damat ve gelinler dahil olmak üzere eş, çocuk, hala, dayı, teyze, amca ve yeğenlere ait hisseler tek hisse gibi değerlendirilecek. Ayrıca, bir gruba ait televizyon kanallarının reklam pastasından aldığı pay yüzde 25'ten fazla olamayacak. Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun Tasarısı, Bakanlar Kurulu tarafından TBMM'ye gönderildi.

REKLAM ÖNLEMİ

Birden fazla televizyon kanalına sahip olan kişi veya şirketler, sektörün reklam gelirinin toplamının en fazla yüzde 25'ine sahip olabilecek. 4 televizyon kanalına sahip olan bir kişi, 4 kanalın toplam reklam geliri reklam pastasının dörtte birini aştığı zaman, elindeki kanallardan bir kısmını çıkarmak durumunda kalacak.

YABANCI PAYI ARTIYOR

Tasarı, te levizyon kanallarına yabancı ortaklıkların payını da artırıyor. Halen yabancılar bir televizyon kanalının en fazla yüzde 25'ine sahip olabiliyor. Yeni düzenlemede yabancı sermaye payı yüzde 25'ten yüzde 50'ye çıkarılırken dolaylı ortaklıklardaki sınırlamalar da kaldırılıyor. Yabancılar sadece 1 televizyon kanalına doğrudan ortak olabilirken, yeni düzenlemede iki televizyon kanalına yabancılar ortak olabiliyor.

HALKA ARZIN ÖNÜ AÇILDI

Daha önce sadece televizyon kanalına sahip olan şirketleri halka arz ederken, yeni düzenlemeyle kanalın kendisi de halka arz edilebilecek. Böylece televizyon kanalının marka değeri de şirkete yansımış olacak.

TRT de koruyucu sembol kullanacak

Yeni düzenleme özel televizyonların programın niteliğine göre kullandıkları şiddet, cinsellik gibi koruyucu semboller TRT tarafından da kullanılacak. Olağanüstü dönemlerde yayın durdurma yetkisi, ilgili bakan veya başbakanın kararıyla uygulanacak. Başta başbakan ve cumhurbaşkanının halka seslenişi ve hükümet bildirileri gece 23.30'dan önce yayımlanacak. Bazı televizyon kanalları Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ulusa seslenişlerini gece yarısından sonra veriyordu.

Hamdi Ateş/SabahRTÜK, Doğan Grubu'nu bitirecek!
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 673

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss