19 Ocak 2019, Cumartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Mümtaz'er Türköne, hükümeti
Mümtaz'er Türköne, hükümeti 16-04-2011 google google

AK Parti'den aday adayı olan ama listeye giremeyen Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne, AK Parti'nin Anayasa konusunda başarısız olduğunu söyledi.

Genel seçimlerde yarışacak aday listelerinin netleşmesiyle en büyük şoku yaşayan isimlerden olan Mümtazer Türköne adaylık sürecini anlattı. Memleketi Ankara'dan aday adayı olduğunu ve yeni Anayasa konusunda bazı fikirlerinin bulunduğunu ve bu nedenle Meclis'te olmak istediğini söyleyen Türköne, Erdoğan'ın kendi kadrosuyla çalışmak istemesinin normal karşılanması gerektiğini ifade etti.
AK Parti yönetiminde kabül görmeyen Mümtazer Türköne, Samanyolu Haber TV'de konuştu. Gazeteciler.com'da yer alan habere göre programın moderatörü Faruk Mercan, Türköne'ye adaylığının neden red edildiğini sordu. Net bir cevap vermekten kaçınan Türköne, Mercan'ın ısrarına karşın adeta ser verdi sır vermedi. Mercan son bir hamle yaparak soruyu daha 'geniş' bir şekilde yönelterek şansını denedi:

Faruk Mercan: Akla mantığa uygun bulmuyorum bunu. Yani içerden bir sinyal almadan aday olacağınıza ihtimal vermiyorum.Hatta Başbakan'ın bir yerde size  ihtiyaçları olduğunu söylediğini de duydum. Acak AK Parti medyada hakkınızda başlayan o kampanya mı etkili oldu? 'Eşi bırakıyor kendisi milletvekili oluyor, ne bu aile içi devir teslim mi?' deniyordu. AK Parti yönetimi etkilenmiş olabilir mi?

Mümtazer Türköne: Bütün AK Parti adayları gibi ben de müracaat ettim. Ben iki nedenle aday oldum. Yeni anayasanın yapılması ve Kürt meselesinnin çözümünde mecliste yer almak istedim çünkü bu konularda bazı fikirlerim var. AK Parti yasa yapma konusunda çok başarılı ama anayasa yapma konusunda sorunları var. Partinin anayasa kurmayları başarılı değildi. Ankara'dan aday olmamın sebebi ise ailemin oralı olmasıdır. AK Parti yönetiminin, liderinin bazı tercihleri var doğal olarak. Parti de siyasi bir mücadele yürütüyor. Kendi kadrolarıyla çalışmak istemeleri normal, saygı duymak gerekiyor. Sonuçta bizim bir işimiz var, yazıyoruz...

Yazar: SavaS Okunma: 692

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss