21 Ocak 2019, Pazartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » MNG, interneti güvenli bulmayanlara yönelik kargo hizmeti başlattı
MNG, interneti güvenli bulmayanlara yönelik kargo hizmeti başlattı 20-03-2011 google google

Kargo pazarının yenilikçi firmalarından MNG Kargo, ticarette duvarları kaldırarak avantajlarla dolu hizmet dünyasına bir yenisini daha ekledi. Şirket, internetten kredi kartı ile alışverişi güvenli bulmayanlar için 'Mal Bedeli Tahsilatlı Gönderi' hizmeti başlattı.

MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, yeni başlattıkları hizmetin ticaret hayatına güven ve hız kazandırarak bütün Türkiye'ye satış yapmak isteyen ancak birçok sebepten dolayı bunu gerçekleştiremeyen firmaların işini kolaylaştıracağını söyledi. Kut, "Bu hizmetle MNG Kargo ürünleri sadece kargo ile ulaştırmakla kalmıyor, teslimat sırasında ürün bedelini de tahsil ederek firmaların hesabına yatırıyor." dedi.

'Mal Bedeli Tahsilatlı Gönderi' hizmetinin hem operasyon maliyetlerini düşüreceğini hem de zaman kazandıracağını ifade eden Kut, aynı zamanda güvenli satış yapmak isteyen firmalar ile internet üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapmak istemeyenlerin de yüzünü güldüreceğini dile getirdi.

Yeni başlattıkları hizmetin yoğun ilgi gördüğünü, günde 20-30 sözleşme yaptıklarını kaydededen Kut, kapıda ödemeyle ilgili bir araştırma yaptırdıklarını, bu konuda talebin yüzde 35 civarında olduğunu tespit ettiklerini anlattı. Aslan Kut, şöyle devam etti: "Türkiye'de internet kullanıcılarının sayısı son 4 -5 yılda çok yüksek düzeye ulaştı. Yani mobilite düzeyi toplumda geliştikçe bizim işimizin de bu yönüne ihtiyaç artıyor. E-ticaretteki gelişmeler de bunu ortaya koyuyor. Türkiye'de 2006 yılında e-ticaretin büyüklüğü 200 milyon dolar iken 2010 yılında 10,2 milyar dolara çıktı. Önümüzdeki 5 yılda ise bu rakamın 250 milyar dolara çıkabileceği tahmin ediliyor. E-ticareti gerçek anlamda taşıyan ve gerçekleştiren kargo şirketleridir."

"AKTARMA MERKEZLERİNDE OTOMASYONA GEÇİYORUZ"
MNG Kargo, sekizinci yaşını Antalya'da bulunan WOW Kremlin Palace'da yaptığı görkemli gala ile kutladı. Kutlama öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, yeni başlattıkları hizmetleri anlattı. Kut, önümüzdeki aylarda aktarma merkezlerinde otomasyona sistemine geçeceklerini bildirdi.

Şu anda saatte 3 bin 500 adet kargoyu aktarma imkanları olduğunu kaydeden Kut, "Yeni sistemle saatte 10 bin 500 adet kargoyu aktarabileceğiz. Bu da yaklaşık hızımızı 3 katına çıkarıyor. Günde en az 2 saat zaman kazandırıyor." dedi. Bu sistemle kargonun yanlış yere yönlendirilmesinin de ortadan kalkacağını vurgulayan Kut, "Yeni kuracağımız sistemde kargonun yanlış gitme şansı yok. Çok daha önemli bir özelliği bütün kargoları kilo olarak ve hacim olarak tartıyor. Eksikleri, yanlışları belirliyor. Bu sistem ülkemizde ilk kez kullanılmış olacak. 2011 yılında bu sistemi gerçekleştireceğiz." bilgilerini verdi.

Kut, sosyal sorumluluk çerçevesinde başlattıkları 'Poşetler kutuya, çocuklar okula' kampanyasıyla Bitlis'te bir okul yaptırdıklarını, kampanyaya katılımların artarak devam ettiğini de sözlerine ekledi.

MNG Kargo, 636 şube, 26 aktarma merkezi, 14 bölge müdürlüğü, 6 uçak, 2 bin karayolu aracına 6 binden fazla personeli ile Türkiye'nin günde 330 bin adresine ve 1750 yerleşim birimine hizmet götürüyor.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 628

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss