20 Ocak 2019, Pazar | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Meclis'teki kavga Ordu'ya sıçradı
Meclis'teki kavga Ordu'ya sıçradı 06-02-2010 google google

Ordu'da iki ilçe arasında çıkan sınıf ihtilafı nedeniyle İl Genel Meclisi'nde tartışma yaşandı. AK Parti Grup Başkanvekili ile meclis üyesi arasında çıkabilecek kavga araya girilmesiyle önlendi.

İl Genel Meclisi'nde şubat ayı son birleşim toplantısına Aybastı ve Korgan ilçeleri arasında uzun süredir tartışmalara neden olan Perşembe Yaylası damgasını vurdu. Daha önce İl Özel İdaresi tarafından Perşembe Yaylası nazım imar planı yapım projesi için 100 bin TL ödenek aktarılması teklifi Ordu Valisi Orhan Düzgün'e takılmıştı. Vali Düzgün, Aybastı ve Korgan ilçeleri arasında bulunan sınıf ihtilafıyla ilgili davanın devam etmesi nedeniyle söz konusu teklifi meclise geri göndermişti.Meclis'teki kavga Ordu'ya sıçradı

İl Genel Meclisi şubat ayı son birleşim toplantısında tekrar gündeme gelen konu hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun raporu okundu. 7 üyeli komisyonda 3 üyenin çeşitli nedenlerle komisyona katılmadığı belirtildi.

Okunan raporun ardından söz alan AK Parti Korgan Meclis Üyesi Bedir Silme, Korganlıların hakkının yenildiği ve Perşembe Yaylası'nın büyük bölümünün Korgan sınırları içerisinde yer aldığını kaydetti. Söz konusu bölgede Korganlılara ait mezarların bulunduğunu ve yaşayanlarında asilime edilmeye çalışıldığını iddia eden Silme, "Burada siyasi bir linç var. Var olan haklarımız elimizden alınıyor. Bugün burada turizm bahanesiyle TOKİ kanalıyla binalar yapılacağını ve rant elde edileceğini herkesin bilmesini istiyorum" diye konuştu.

Bu sözleri üzerine Meclis Başkanı Engin Tekintaş tarafından uyarılan Silme'ye, kendisine susması yönünde el hareketi yaptığını iddia ettiği AK Parti Grup Başkanvekili Sebayittin Gürbüz de sert çıktı. Gürbüz, "Böyle bir adama söz veremezsiniz. Herkese hakaret eden bir adam olamaz. Haddini bilmiyor. Herkes tarafsızlığını koruyacak kimseyi incitmeyecek" diye tepki gösterdi. Oturuma ara verilmesini isteyen bazı meclis üyeleriyle de tartışan Silme, "Burada Meclis Başkanı var. Oturuma ara verilip verilmeyeceğine sen mi karar veriyorsun" diye cevap verdi.

Bazı meclis üyelerini yatıştırıcı konuşmalarıyla düşen tansiyonun ardından yapılan oylamayla komisyon tarafından hazırlanan rapor oy çokluğuyla kabul edildi.


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 569

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss