19 Ocak 2019, Cumartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Kurtulmuş'tan Osman Durmuş'a tepki
Kurtulmuş'tan Osman Durmuş'a tepki 07-02-2010 google google

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, bazı milletvekillerinin provokatif konuşmalarla Meclis'i çalışamaz hale getirmek istediğini söyledi.Kurtulmuş'tan Osman Durmuş'a tepki

Demokratik açılım paketi görüşmelerinde ve son olarak MHP'li Osman Durmuş'un, Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmaması olayında bu gerçeğin gün yüzüne çıktığını belirten Kurtulmuş, "Sayın Osman Durmuş'un konuşmalarını defalarca, dikkatli bir şekilde dinledik.

Son derece çirkin ve yanlış bir üslup olduğunu ifade etmek isterim. Millet iradesiyle seçilmiş bir milletvekili olarak, 'Böyle bir uygulama olmuşsa yanlış bir şeydir. Milletin fertlerine devletin bir yerinin kapatılmasına karşı çıkmamız lazım.' demesi gerekirken sanki, 'Oh oldu, bak Başbakan'ın eşini de GATA'ya almadılar.' anlamına gelecek, biraz da alaycı bir üslupla konuşması, hem siyasi fikir bakımından son derece yanlıştır, hem millet iradesiyle kavga etmektir, hem de nezaket kurallarına fevkalade aykırı bir davranıştır. Kimse milletin değerleriyle kavga ederek siyaset yapmasın, kimse de milletin değerlerini istismar etmesin." dedi.

SP İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Gençlik Gecesi'ne katılmak üzere İzmir'e gelen Genel Başkan Kurtulmuş, Adnan Menderes Havalimanı VIP salonunda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Meclis'te geçen haftaki kavga görüntülerinin bardağı taşırdığını, milletin artık yüksek gerilim istemediğini ifade eden Kurtulmuş, "Parlamento'yu çalışamaz hale getirmek için birtakım, belki de provokatif sözler sarfeden muhalefet milletvekillerine ve kavga zemini oluşturan bütün milletvekillerine, akıllarını başlarına almalarını tavsiye ediyorum. Millet onları oraya kavga etsinler, yumruklaşsınlar, küfürleşsinler diye değil, sorunları çözsünler diye seçti ve gönderdi.

Dolayısıyla başta Başbakan, ana muhaletef lideri ve Sayın Bahçeli olmak üzere parti liderlerinin üzerine düşen sorumluluk, millet arasında düzgün bir siyasi iklim oluşturmak ve siyaseti olgun hale getirmektir. Kavga etmek en kolay iştir. Adam olmak, siyasetçi olmak, vakur siyasetçi olmaksa milletin sorunlarını çözecek iradeyi ortaya koymaktır." şeklinde konuştu.

Tekel işçilerine destek veren Numan Kurtulmuş, hükümetin tavrını eleştirdi. Tütün tarımıyla uğraşan aile sayısının 600 binden 190 bine düştüğünü, 2010 yılı sonunda ise 90 bine indirileceğini söyleyen SP Genel Başkanı, hükümetin yanlış tercih yaptığını, insanları mağdur ettiğini öne sürdü. Hükümeti yönetenlerin halkına merhamet etmeye mecbur olduğunu, bunu söylemelerine gerek olmadığını belirten Kurtulmuş, kimse mağdur edilmeden bir çözüm bulunmasını istedi.


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 563

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss