15 Aralık 2018, Cumartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Konya 112 ekipleri bu kez tatbikat için yarıştı
Konya 112 ekipleri bu kez tatbikat için yarıştı 20-03-2011 google google

Acil olaylara ilk müdahale eden 112 ekipleri, bu kez tatbikat için yarıştı. Konya'da düzenlenen Ambulans Rallisi ve acil durum tatbikatı gerçeği aratmadı. Etkinliği izlemeye gelen bazı vatandaşlar trafik kazası sahnesini görünce gerçek zannetti.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü, Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında 1. Ambullans Rallisi düzenlendi. Kültür Park'ta, ralliye katılan 112 acil servis çalışanları, yarışmada birinci olabilmek için dört ayrı parkurda yarıştı. 14 ekip, ilk parkurda engelleri aşarak bir tünelin içersinden geçti. Tünel çıkışında içi su dolu kap ve kum torbasını sedyeye yükleyen yarışmacılar, çeşitli engelleri ve merdivenlerden geçti.
İkinci etapta kazazedeye müdahale sırasında yapılan ilk yardım canlandırıldı. 112 ekipleri üçüncü parkurda ise alkollü bir kadının sebep olduğu trafik kazasında yaralananların olduğu sahne canlandırıldı. Ağaca çarpan araçtan çevreye savrulanlar ile sıkışan yolcuların makyajları ve çığlıkları gerçek kaza sahnesini aratmadı. 112 ekipleri kazazedelere hemen müdahale etti. Bazı vatandaşlar ve çocuklar kaza sahnesini gerçek zannetti. Tatbikatın son bölümünde ise içerisinde küçük topların bulunduğu ambulanslar kısa süre içersinde dubalardan oluşan engelleri aşarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalıştı.

Konya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, 112 ekiplerinin bilgilerini tazelemek amacıyla böyle bir tatbikatın gerçekleştirildiğini söyledi. Ekiplerin tatbikatı başarıyla tamamladığını belirten Küçükkendirci, şöyle dedi:
''Konya 1. Ambulans Rallisi'ni gerçekleştirerek, Konya 112 Acil Servisi'nin ne kadar geliştiğini ve çalışanların kendi performanslarını görmelerini sağlamayı amaçladık. Acil servis çalışanlarının tecrübelerinin zaman zaman test edilmesi gerekiyor. İlk kez düzenlediğimiz ambulans rallisi, ileri sürüş tekniği, hasta triyajı, sedye ile hasta taşıma ve alanda vakaya müdahale stabilizasyon olmak üzere 4 parkurdan oluşuyor. Bu parkurlarda çalışanlarımız kıyasıya yarışarak, hem kendilerini test ettiler hem de biz çalışanlarımızın performansını yakından görebiliyoruz. Bu yarışmayla Konya'da acil müdahalenin ne kadar geliştiğini göstermek istiyoruz.''

alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 596

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss