20 Ocak 2019, Pazar | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Kılıçdaroğlu, Batman'da Başbakan Erdoğan'ı şikayet etti
Kılıçdaroğlu, Batman'da Başbakan Erdoğan'ı şikayet etti 25-04-2011 google google

CHP Batman Seçim lokalinin açılışı ve aday tanıtımı için Batman'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a yüklenerek, "Bu halk belediye başkanı seçecek, sen gelip onu içeriye atacaksın, bu mu demokrasi." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun'dan başladığı seçim mitingini Batman'da sürdürdü. CHP Batman Milletvekili Adayı Faris Özdemir'le birlikte geldiği Batman'da, büyük coşku ile karşılanan Kılıçdaroğlu ve Özdemir'i, havaalanında kalabalık partili grup karşıladı. Uzun bir konvoyla karşılanan Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim lokaline geldiğinde burada halka hitap etti.

"HALKIN SEÇTİĞİ BAŞKANI TUTUKLUYORSUNUZ"
Ardından söz alan Kemal Kılıçdaroğlu, 2. kez geldiği Batman'da daha önce Batmanlıların çay ve kahvesini içtiğini söyleyerek söze başladı. Kendisine Batmanlı Kılıçdaroğlu denildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bana Batmanlı Kılıçdaroğlu demelerinden onur duyarım. Az önce Samsun'dan geldim. Ben milletin iradesine saygılıyım, ben yüzde 10 seçim barajına karşıyım. Bunu kaldırmak bizim boynumuzun borcudur. Darbecilerin getirdiği kanunların arkasına sığınarak 9 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. İnanmayın onlara. Bu halk belediye başkanı seçecek, sen gelip onu içeriye atacaksın, bu mu demokrasi. Biz insanız, elbet farklı düşüneceğiz, hukukun üstünlüğüne, hukuka bağlıyız. Bizimle aynı düşünmeyenlere saygı göstermeliyiz. Başbakan Diyarbakır için "Size güzel bir hapishane yapacağız" diyor. Allah aşkına, dünyanın hangi yerindeki bir başbakan size hapishane yapacağız der. Biz siyahla beyaz gibi farklıdır. O hapishane yapar, biz ise fabrika yapacağız. Daima haksızların yanında olacağız." şeklinde konuştu.

"BİZİ YOK SAYANLARA İSYAN EDİYORUM"
Batman'daki CHP birinci sıra milletvekili adayı Faris Özdemir de halka hitaben bir konuşma yaptı. Bugüne kadar kimseye boyun eğmediğini söyleyen, hırsızlıktan, talandan, ranttan yana olmadığını kaydeden Özdemir, "Allah şahittir, çocuklarıma adımdan başka bırakacak hiçbir şeyim yok." dedi.
Bunun da kimsede olmayan bir servet olduğunu dile getiren Özdemir, dost, akraba ve Batmanlıların en büyük servet olduğunu söyledi. Asıl amacının Batman'a hizmet olduğunu ifade eden Özdemir, şunları söyledi: "Lanet olsun çatışmaya, lanet olsun silaha ve lanet olsun ondan rant sağlayanlara. Benim tek isteğim, insan şahsiyetine yakışır bir hayattır. Gözyaşı kaderimiz değil, isyan ediyorum bizi yok sayanlara, bize ölümü layık görenlere, bu gökyüzü hepimize yeter. Nedir bu kavga, amacımız kavgasız gürültüsüz, kardeşçe, kolkola bir Batmandır. Bu duygu ve düşüncelerle Batmanlılar adına şükranlarını sunuyorum."
Yapılan konuşmaların ardından, seçim lokalinin açılışı yapıldı. İzdihama neden olan açılışın ardından Kılıçdaroğlu Batman'dan ayrıldı.

Yazar: SavaS Okunma: 734

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss