17 Ocak 2019, Perşembe | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a referandum sorusu
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a referandum sorusu 18-03-2011 google google

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bedelli askerlikle ilgili 'Referanduma gideriz' sözlerini değerlendirirken, ''Kendi çocuğu askere gittiği zaman referanduma mı gittik?'' dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma törenleri için Balıkesir'in Havran ilçesine gelen Kocaseyit'teki etkinlikler için Havran'da esnaf ziyareti yapan ve daha sonra bir kahvehanede çay molası veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bedelli askerlikle ilgili ''Referanduma gideriz'' sözlerini değerlendirirken ''Kendi çocuğu askere gittiği zaman referanduma mı gittik? Millet, askerlik için sıra bekliyor. Binlerce kişi yığılmış. Bir an önce gelsinler. Meclis çalışıyor. Ellerini, kollarını kaldırsınlar, bu iş bitsin kısa dönemde. Parası olan para verecek, onunla öğrenci yurdu yapılacak. Parası olmayan fakir fukara da aynı süre içinde yine 21 gün askerliğini yapacak, bu işi bitirecek.'' diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in ''Uç Kemal, uç'' sözlerinin hatırlatılması üzerine de ''Ona mizah dergileri cevap verir.'' dedi.

"HEM ÖN SEÇİM HEM EĞİLİM YOKLAMASI HEM KAMUOYU YOKLAMASI YAPACAĞIZ"
"Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın partiye üyeliği ve aday adaylığının söz konusu olduğu haberleri var. Bu konudaki değerlendirmeniz nedir?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Daha adaylık süreçleri, adaylık başvuruları başlamadı'' karşılığını verdi.
Kılıçdaroğlu, milletvekili adaylıklarıyla ilgili ''eğilim yoklaması ve ön seçim'' konusundaki görüşlerinin sorulması üzerine ise şunları söyledi: ''Olabildiğince halkın sempati duyduğu, halkın seçilmesini istediği kişilerin CHP listesinde olmasına özen göstereceğiz. O nedenle hem ön seçim hem eğilim yoklaması hem kamuoyu yoklaması gibi yöntemlere başvuracağız. Bu konuda Parti Meclisimiz bugün bir karar aldı. O karar gereği de ön seçimler de yapacağız. Halkın partisi CHP'dir. CHP'nin çatısı herkese açıktır. Sağdan, soldan kim olursa olsun bu ülkede sorunu olan her yurttaş şunu düşünmelidir, 'benim sorunumu çözecek adres neresi?' Adres CHP'dir. Askerlik sorunu olan bilmeli ki CHP çözecek, işsizlik sorunu olan diyecek ki 'CHP çözecek', çiftçi, esnafın, kimin derdi varsa çözüm yeri CHP'dir. CHP çatısı altına her yurttaşımı bekliyorum, gelsinler. Kucağımız çok büyük, Türkiye kadar, herkesi kucaklamaya hazırız.''
Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın nükleer santral yapımıyla ilgili açıklamasının sorulması üzerine de ''Sayın Başbakan'ın nükleer santralle ilgili bilgisi tüpgazla sınırlı arkadaşlar.'' dedi.

"KOCA SEYİT'İN MEZARINI ZİYARET ETTİ"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile Balıkesir'in Havran ilçesine bağlı Koca Seyit Köyü'ne gelen Kılıçdaroğlu, burada Koca Seyit'in mezarını ziyaret ederek, çiçek bıraktı.
Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, okunan Kuran-ı Kerim'i dinleyip dua ettikten sonra Koca Seyit anıtının bulunduğu tören alanına geçti.

Alanda mehter takımının gösterilerini izleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra yaptığı konuşmada, Çanakkale Deniz Zaferi'nin bir inanç, kararlılık, duruş ve ilke olduğunu belirterek, Çanakkale'de savaşanların yedi düvele karşı mücadele ettiklerini ve ''Çanakkale geçilmez'' dediklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, buna rağmen bir gerçek daha olduğunu, Çanakkale'nin 1915'te geçilemediğini; ancak daha sonra aynı düşmanların ellerini, kollarını sallayarak İstanbul'a geldiklerini dile getirerek, şöyle devam etti: ''Önce düşüneceğimiz nokta bu. Mücadeleyi veriyoruz, savaş meydanlarında siper sipere mücadelemizi veriyoruz. Nasıl oluyor da bu mücadelenin sonunda aynı kişiler yine boğazı geçerek İstanbul'a geliyorlar. Mustafa Kemal'i parlatan Çanakkale'dir. Ama Mustafa Kemal'in kahramanlığı asıl Anadolu'dadır. O, bir gün İstanbul'da kalktığında Dolmabahçe önlerinde Çanakkale'de savaşını, mücadelesini verdiği gemileri gördü. Düşman gemilerini gördü ve şunu söyledi: 'Onlar geldikleri gibi gideceklerdir' ve onlar Mustafa Kemal ve arkadaşlarının mücadelesi sonunda geldikleri gibi gittiler. Onları geldikleri gibi gönderen o kahramanlara, Kuvayı Milliyecilere selamlarımızı, saygılarımızı, şükranlarımızı gönderiyoruz.''

Yazar: SavaS Okunma: 732

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss