25 Mart 2019, Pazartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Kemal Kılıçdaroğlu savcılara meydan okudu: Namertsiniz
Kemal Kılıçdaroğlu savcılara meydan okudu: Namertsiniz 05-04-2011 google google

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davası kapsamında, Ahmet Şık'ın kitabı ile ilgili karar alan yargıçlara meydan okudu. Kılıçdaroğlu, "Binlerce kişi okudu. Buyurun yasaklayın. 10 binlerce kişiyi hapse mi atacaksınız? Atmazsanız namertsiniz." dedi.

CHP Genel Başkanı, TBMM'de partisinin 23. Dönen son grup toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ergenekon tutuklusu Ahmet Şık'ın hazırladığı iddia edilen kitabın toplatılmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Basılmamış kitap için nasıl toplatma kararı çıkar diye soruyorlar. Savcıları değiştirdiler. O iddia makamı asıl yargıçlara sormak lazım. Demokrasi açısından gelinen nokta, basılmamış kitabın imhasıdır. Ne oldu, yasak koydular. Binlerce, on binlerce kişi okudu. Buyurun yasaklayın. 10 binlerce kişiyi hapse mi atacaksınız, atmazsanız namertsiniz. Buradan seslenmek istiyorum yargıçlara, çocuklara nasıl bir miras bıraktığınızın farkında mısınız? Siyasi tarih, iktidar sopası olan yargıçların mezarlığı ile doludur. Torunların, çocukların utanmaması gerekir. Siz nasıl bir miras bıraktığınızın farkında mısınız? Siz gidip Engizisyon mahkemelerinde yer alabilirsiniz." şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, ülkede her şeye rağmen vicdanının sesini duyan yargı mensuplarının olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, buna örnek olarak ise geçen hafta 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' adlı kitabı yazanlarla ilgili alınan kararın hakimler tarafından kabul edilmemesini gösterdi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında, barolara ve hukuk fakültelerine de yüklendi. Bu kurumların sessiz kalmasına tepki gösteren CHP Genel Başkanı şunları söyledi: "Buradan sessiz kalan barolara, fakültelere sesleniyorum. Sizin sesinizin çıkmaması utancınızdandır. Eğer siz doğru yargıçlar yetiştirseydiniz, bu hukuk garabetini yaşar mıydı Türkiye? Bu durum, 21. yüzyıla yakışmıyor. Biz daha iyi bir Türkiye'yi savunuyoruz. HSYK böyle olmayacak, biz de yargıçları ayıracağız. Bakan ve müsteşarı orada yer almayacak. Adalet bakanı, Teftiş Kurulu, bakanlığa bağlı olmayacak. Yargıçlar Yüksek Kurulu para için maliyenin kapısında dilenmeyecek. Adalet Akademisi'nden de vicdanı hür yargıçlar yetişecek. Biz hukukun üstünlüğünü savunacağız. Savcı, hakimin yanında olmayacak, avukatın karşısında olacak. Bu düzen yolsuzlukları perdeleme bahanesidir."

 

Yazar: SavaS Okunma: 744

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss