19 Mart 2019, Salı | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Kemal Kılıçdaroğlu ezber bozacak bir rapor açıklayacak
Kemal Kılıçdaroğlu ezber bozacak bir rapor açıklayacak 24-03-2011 google google

Kılıçdaroğlu, istihdam, tarım ve enerji raporlarını da kademe kademe kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomi muhabirleriyle bir araya geldi. Sohbet toplantısında partisinin 'Ekonomi Raporu'ndan ana hatlarıyla söz eden Kılıçdaroğlu, 2023 hedeflerini ortaya koydu. Rapor GSYİH’nin 2,6 trilyon dolar, milli gelirin 31 bin 500 dolar olmasını öngörüyor. İhracatın 650 milyar dolar, ithalatın da 750 milyar dolara çıkmasını temel alıyor. Kılıçdaroğlu, 'Ekonomi Raporu’nun ekinde yer alan 'İstihdam Raporu’nu, 'Tarım Raporu’nu ve 'Enerji Raporu’nu da aşama aşama kamuoyuna beyan edeceklerini ifade etti.

Toplantıda sosyal devlet anlayışını AK Parti gibi algılamadıklarını vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Gıda yardımı ya da kömür dağıtımı sosyal bir politika olarak görülüyorsa bu yanlış. Sosyal politika insan onurunu korumayı, yoksulluğu deşifre etmemeyi esas almalıdır. Sosyal devlet yoksulları sıraya dizip yardım yapmak değildir. Bunun yanında Türkiye bir hayır kurumu devleti ya da iane devleti değildir.” dedi.

Kendilerinin sosyal devlet anlayışına önem ve öncelik verdiğini kaydeden CHP Genel Başkanı, Aile Sigortası ile yoksulluğu yok edeceklerini savundu. Sigorta ile ilgili belirlemeleri Yeşil Kart ile kömür dağıtımına göre sosyal güvenlik uzmanlarının yapacağını anlattı. Kemal Kılıçdaroğlu, suistimale konu olabilecek meblağın da sigortadan yararlanan aileden sorumlu uzmanlardan alınacağını aktardı.

Ekonominin büyümesine karşılık yoksulluğun arttığını iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Bakın Aile Sigortası’nı ortaya attığımızda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kayıt dışı yoksulların da olduğunu da itiraf etti. Yani ülkemizde 12 milyon 715 binin dışında yoksul olduğunu kabul etti.“ ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde kayıt altında ve kayıt dışında olan yoksulların tamamını sigorta çerçevesine alacakları sözünü verdi.

Ekonominin iyi idare edilemediğinden dert yanan Kılıçdaroğlu, “Reel sektöre önem verildiği zaman, TL olması gereken yerde olduğu zaman, Merkez Bankası ve bağımsız kurumlar siyasi otoritenin emrinde olmadığı zaman ekonomi daha iyi yönetilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Erdoğan’ın “CHP’nin taahhütlerini yerine getirmek için 200 milyar TL’lik kaynak gerekiyor.” sözüne gönderme yapan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Bu ibare Erdoğan’ın dünya ve Türkiye ekonomisini bilmediğini ortaya koyuyor. Bir ülkenin başbakanı bu rakamı nasıl dillendirir. Yani bunu belirtiyorsa muhakkak ekonomiyi bilmiyordur. Gelinen aşamada maalesef büyüme belli insanlar için, küçülme belli insanlar için var, yoksulluk ve işsizlik belli insanlar için var. Gelir dağılımı dengesiz olduğu için ekonomi iyi yönetilmiyor. İyi yönetimin yolu toplanan vergilerin hesabını halka vermekten geçer. Biz buna imkân tanımak istiyoruz.”
Ekonominin sıcak paraya bırakılması halinde iflah olmayacağını belirten CHP Genel Başkanı, Başbakan Erdoğan’ın TL’nin değerlenmesiyle övündüğünden yakındı ve bu durumun ithalatı çekici hale getirdiğini öne sürdü.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun işsizlik rakamlarıyla oynadığından şikayet eden CHP Genel Başkanı, bu tavrı ilke olarak uygun bulmadıklarını dile getirdi.

Gazetecilerin Ekonomi Raporu ve firmalarla ilgili hedeflerinin sorulmasına karşılık Kılıçdaroğlu, "KOBİ’lerle ilgili iktidarın ezberini bozan bir rapor açıklayacağım. Bunu zannediyorum Ankara Organize Sanayi Bölgesi'nde kamuoyuyla paylaşacağım." açıklamasını yaptı.

Yazar: SavaS Okunma: 745

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss