23 Ocak 2019, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » İstanbul'da Nevruz'a 10 bin polis
İstanbul'da Nevruz'a 10 bin polis 17-03-2010 google google

İstanbul Valisi Muammer Güler, Pazar günü İstanbul'da yapılacak Nevruz kutlamalarıyla ilgili alınan önlemler kapsamında yaklaşık 10 bin polisin görev yapacağını açıkladı.

Kutlama programının, Nevruz'un anlamına uygun şekilde yapılması için gerekli bütün tedbirlerin alınacağını belirten Güler, "Barışın dostluğun ve kardeşliğin, güzelliklerin dile getirildiği bir gün olmasını diliyoruz. Elbette bugün birtakım bölücü eylemlerin vesilesi olmamasını diliyoruz." dedi. İstanbul'da Nevruz'a 10 bin polis
Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Diyarbakırspor takımları arasındaki futbol karşılaşmasıyla ilgili değerlendirmeleri içeren raporun da Federasyon'a gönderildiğini belirtti.

Vali Güler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen İl Güvenlik Kurulu Toplantısı'nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Nevruz kutlamalarıyla ilgili İstanbul'da gerekli bütün önlemlerin alındığını anlatan Güler, "Bunla ilgili kötü örnekler yaşandı. Bunların tekrarlanmasını istiyoruz. Ve bu bayramın şenliğin şölenin anlamına uygun bir şekilde kutlanmasını istiyoruz. Bu çerçevede de kutlanacağını umut ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kutlamalar kapsamında, hangi sayıda güvenlik kuvvetinin görevlendirileceğine ilişkin bir soruyu cevaplayan Güler, "Nevruz kutlamaları için mümkün olan sayıda yeterli gücümüzün yaklaşık 10 bine yakın emniyet gücümüz bu yerde ve çevrede görev alacak. Tabii sadece Kazlıçeşme için değil, bu tür gösterilerin yapılacağı tüm alanlar için. Biz gerekli güvenlik önlemini alıyoruz. Trafik, sağlık, emniyet, itfaiye gibi bütün tedbirler alındı ama vatandaşlarımızın huzur içinde şenliği yaşamalarını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Güler, pazar günü oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Diyarbakırspor takımları arasındaki müsabakada meydana gelen olaylara ilişkin hazırlanan raporların Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'na ulaştırıldığını belirtti. Tespit ve değerlendirmelerin rapor halinde TFF'ye ulaştırıldığını anlatan Güler, "Futbol federasyonumuzca bu tespitlerimizin değerlendirileceğini düşünüyoruz." dedi.

Güler, ayrıca, bazı medya organlarında okul kantinlerinde çalışan kişilerle ilgili haberler yayınlandığını belirterek, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Okul kantinlerinin işletilmesinin kiralama sistemine bağlı olarak yapıldığını anlatan Güler, şöyle devam etti:

"Buralarda çalışan 12 bin 899 kişiyle ilgili bir çalışma yapıldı. 233 kişiyle ilgili çeşitli arama kaydı ve işledikleri suçlarla ilgili bazı tespitler oldu. Onların için de okul kantinlerinde çalışması uygun görülmeyecek kişilerle ilgili okul idarelerine gerekli uyarılar yapıldı. Bunlar hassas konulardır. Okul aile birliklerinin okul yönetimlerinin de ilçe milli eğitim müdürlüklerinin de gerekli hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Çünkü çocuklarımızın bu sıkıntılı ortamdan uzaklaştırılması çok önemlidir."
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 551

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss