23 Ocak 2019, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » İstanbul Cup'ta görev Erginer'in
İstanbul Cup'ta görev Erginer'in 17-03-2010 google google

Açıklamada, Türkiye'nin en önemli uluslararası spor organizasyonlarının başında gelen Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nın bu yıl 6'ncısının düzenleneceği hatırlatılarak, ''28 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında ENKA Tenis Kulübü'nde düzenlenecek turnuva, 2011 yılında ev sahipliğini üstlendiğimiz Bayanlar Dünya Şampiyonası'na referans olması açısından son derece önem kazanmıştır. Geçtiğimiz 5 yıl boyunca lisans sahibi olan Garanti Koza'nın organize ettiği turnuva, Garanti Koza ile federasyonumuz arasında yapılan 29 Ocak 2009 tarihli protokol gereği, geçen yıldan itibaren organizasyonun tüm yönetimi üstlenilerek tarafımızdan düzenlenmektedir'' ifadelerine yer verildi.

Türkiye'de tenis müsabakalarını ve turnuvalarını düzenlemek, denetlemek ve izin vermek yetkisinin, yasal olarak sadece Tenis Federasyonu'na ait olduğu vurgulanan açıklama, şöyle devam etti: İstanbul  Cup'ta görev Erginer'in

''Bugün, lisans sahibi İstanbul Kupası A.Ş. adına yapılan basın açıklamasında, turnuva direktörlüğü görevini sayın Coşkun Erginer;in yapacağı konusu, tek taraflı bir bildiri ile duyurulmuştur. Türk sporu ve tenisi adına böylesi önem arz eden bir turnuvada, üstelik yönetimi federasyonumuz tarafından üstlenilmiş iken, yapılan bu tek taraflı açıklama ne spor etiğine ne de organizasyon ruhuna uygundur.

Bundan önceki yıllarda gerek tenisçilere, gerekse turnuvanın organize edilmesi adına gerekli kurum ve sözleşmeli anlaşmaların ödemelerinin yapılması adına Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün oluşturduğu ve federasyonumuz tarafından İstanbul Kupası A.Ş'ye ödenen fonların, turnuva direktörü Coşkun Erginer tarafından zamanında ödenmemesi, organizasyon içinde yapılan çalışmalardaki aksaklık ve eksiklikler, bugünkü imzasız bildiride de olduğu gibi etik olmayan uygunsuz davranışlar, birçok problemin yaşandığını göstermektedir. Sonuç olarak, gerek 29.01.2009 tarihli sözleşme hükümlerince, gerekse yasal düzenlemelerin tarafımıza verdiği münhasır yetkiyle Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Turnuvası'nın organizasyonu tarafımızdan düzenlenecektir. Aksine bir tutum içerisinde olan tüm kişi ve kuruluşlar, spor kamuoyunu yanıltmakta olup, hem hukuki hem de cezai sorumluluk taşımaktadır.''

Konuyla ilgili yasal süreçlerin başlatılacağı kaydedilen açıklamada, ''Konunun hassasiyeti ve İstanbul Kupası adına turnuva direktörlüğü konusundaki açıklamalar, federasyonumuz tarafından incelemeye alınmıştır ve gerek görüldüğü takdirde detaylı bilgi tarafımızdan spor kamuoyuna açıklanacaktır. Bu nedenle 6. Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası, sponsorluk çalışmaları dahil tüm birimler, yönetim kurulu üyemiz Sayın Cem Tınaz'ın direktörlüğünde kurulan bir ekip tarafından yürütülmektedir. Turnuvanın daha sağlıklı ve ülkemize yakışır bir şekilde düzenlenmesi açısından, konuyu hassasiyetle ele aldığımızı dikkatlere sunarız'' denildi.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 587

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss