17 Ocak 2019, Perşembe | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » İslam zirvesinin başkanı Erbakan
İslam zirvesinin başkanı Erbakan 28-05-2010 google google

15 İslam ülkesinden Müslüman toplumları temsil eden hareket liderleri ve teşkilat önderlerinin buluştuğu zirveye Milli Görüş Lideri 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan başkanlık yaptı. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile ESAM Genel Başkanı Recai Kutan da liderler zirvesine katıldılar.

Gün boyunca süren zirvede dünyanın halihazırdaki durumu masaya yatırılırken insanlığın mahkum edildiği sömürü ve zulüm dünyasının yerine adil bir nizamın kurulması gerektiği vurgulandı. Yeni Bir Dünya Projesi'ni anlatan Erbakan, başta İslam ülkeleri olmak üzere bütün ezilmiş halkların ve sömürülen ülkelerin bir araya gelerek sömürü dünyasına son vermesi gerektiğini ifade etti. Yeni Bir Dünya çağrısı da yapan Necmettin Erbakan, insanlığın saadeti için İslam ülkelerinin her alanda güçlerini birleştirmeleri ve bütün güçleriyle çalışmaları gerektiğine dikkat çekti.

Yeni Bir Dünya Bayramıİslam  zirvesinin başkanı Erbakan

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 'Yeni Bir Dünya Bayramı' olarak ilan ettiği bir haftalık uluslararası programlar çerçevesinde İstanbul dört ayrı önemli organizasyona ev sahipliği yapacak. ESAM'ın ev sahipliği yaptığı düzenlediği 19. Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi 27-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. 60 ülkeden 160 yabancı katılımcının iştirak edeceği Kongre'nin ana temasını 'Yeni Bir Dünya: Niçin ve Nasıl? sorusu teşkil edecek.

Erbakan'ın Yoğun Programı

İkinci önemli organizasyona ise Uluslararası Gençlik Forumu (IYFO) ev sahipliği yapacak. IYFO dünyanın dört bir yanından Müslüman gençleri 5'inci kez buluşturmuş olacak. 30-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı'na ise 75 ülke ve bölgeden 200 yabancı temsilci iştirak edecek. Şuurlu Öğretmenler Derneği'nin öncülüğünde ilki gerçekleştirilecek olan Uluslararası Müslüman Öğretmenler Birliği İcra Kurulu Toplantısı (ESLEM) da 30-31 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan bütün bu toplantılara iştirak ederek Yeni Bir Dünya Projesi'ni anlatacak.

Dört Saatlik Boğaz Gezisi

Erbakan, 29 Mayıs'ta Beşiktaş İnönü Stadyumu'nda Anadolu Gençlik Derneği'nin gerçekleştireceği Fetih Şöleni'ne yabancı konuklarıyla birlikte katılacak. Erbakan önce 250 kadar yabancı misafiriyle birlikte gemiyle Boğaz gezisi yapacak. Yaklaşık dört saat olarak planlanan Boğaz turu Dolmabahçe'de sona erecek. Buradan da İnönü Stadyumu'ndaki Fetih Şöleni'ne iştirak edilecek.

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ESAM'ın Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi, IYFO'nun Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı, ÖĞDER'in Uluslararası Müslüman Öğretmenler Birliği İcra Kurulu Toplantısı ve AGD'nin İstanbul'un Fethi Şölenleri münasebetiyle çok yoğun bir hafta geçirecek. Erbakan, bu bir hafta içerisinde takriben 75 ayrı ülke ve bölgeden 500 kadar yabancı misafiri İstanbul'da ağırlamış olacak.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 767

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss