19 Aralık 2018, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » İktidara bu sözlerle meydan okudu
İktidara bu sözlerle meydan okudu 07-02-2010 google google

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, ''Biz hükümeti çok rahat silkeleriz. Biz sizden hafif bir destek bekliyoruz. Gerçi bu saatten sonra bizim silkelememize gerek kalmadı. Hükümet zaten dökülmeye başladı'' dedi.İktidara bu sözlerle meydan okudu

Kılıçdaroğlu, Düzce'nin Gölyaka ilçesinde Hacı Bektaş Veli Derneğini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

SANDIK BAŞINDA AKIL TUTULMASI OLMAYACAK

Halkın siyasetçileri ve siyasi partileri sorgulaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, sorgulayan vatandaşların sandık başında akıl tutulması yaşamayacağını, aklıyla hareket edeceğini söyledi.

Türkiye'nin, dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında olduğunun açıklanmasına rağmen binlerce çocuğun yatağa aç girdiğini savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

AYRIŞTIRILIYORUZ

''Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kamyon tepesinden atılan ekmekleri çamur içinde almaya çalışan kadınları gördük. 5-10 lira için sırada bekleyen vatandaşlarımız var. Hani sağ elin verdiğini sol el görmeyecekti. Biz bunları görüyoruz. Biz ayrışmak istemiyoruz. Bu coğrafyada hep beraber, hangi etnik kimliğe sahip ise hep bir arada kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bu yüzden bizleri sorgulayın.

MERDİVEN ALTINDAKİ TÜRBANLILAR

Bir dönem baş örtülü, montlu, paltolu diye kılık kıyafetimiz ile ayrıştırıldık. Kılık kıyafet neden siyasi malzeme olarak kullanılıyor. Kılık kıyafetten medet umanlar İstanbul'da merdiven altında çalışan binlerce türbanlı kızımızın ne halde olduğunu sorguluyor mu? Sigortaları var mı? İş haklarını biliyorlar mı? Biz sizin sorunlarınıza ve sorularınıza talibiz. Biz 5 kuruşluk verginin hesabını vermek istiyoruz.''

ALEVİLERİN SORUNLARI

Cemevlerinin yasal güvenceye bağlanması konusunun uzatılmasına gerek olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Cemevlerinin ibadethane olarak kullanılması günlerce üzerinde düşünülecek bir durum değil. İnsanlar istedikleri yerde istedikleri gibi ibadet yapabilir. Ne var bunda anlamış değilim. CHP'nin kanun teklifini kabul edersiniz olur biter. İnsanların nerede ve nasıl ibadet yapacağına siz karışamazsınız. Ayrıca Alevi vatandaşlarımızın Madımak Oteli ile ilgili bir talepleri var. Bu sadece Alevilerin sorunu değil. Bu bir insanlık dramıdır. Bu insanlık dramı, toplumun her kesimini yakından ilgilendirir. Sivas halkının bu konuya sahip çıkması gerekir'' diye konuştu.

HÜKÜMET ZATEN DÖKÜLMEYE BAŞLADI

Bir vatandaşın, ''hükümeti artık silkeleyin'' şeklindeki sözlerine Kılıçdaroğlu, ''Biz hükümeti çok rahat silkeleriz. Biz sizden hafif bir destek bekliyoruz. Gerçi bu saatten sonra bizim silkelememize gerek kalmadı. Hükümet zaten dökülmeye başladı. Biz daha Üsküdar Kısıklı'da bulunan çift duvarlı villalarda kim oturuyor bunun hesabını sormadık'' karşılığını verdi.

ARINÇ İLGİNÇ BİR FİGÜR

''Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ağlamakla gülmek arasındaki ince çizgide yer almasıyla siyasette ilginç bir figür olduğunu'' iddia eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Sayın Arınç, Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu'nun odasına girip kendisine şiddete varan tavır ve davranışlarda bulundu. Sayın Arınç'ta demokrasi kültürü yok. Yürütme organının üyesi olarak odaya girdi ve yasamaya müdahale etti. Yürütme organına baskı kurmaya çalışıyorlar. Gidip meclis başkanvekilinin odasını basıyorlar. Sayın İnönü'nün dediği gibi 'Eşkıyanın bu gece ne yapacağı belli değil'. Bunların da ne zaman ne yapacağı belli olmuyor''


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 602

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss