22 Ocak 2019, Salı | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Hop Dedik filmi 1 Nisan'da vizyonda
Hop Dedik filmi 1 Nisan'da vizyonda 18-03-2011 google google

Birbirinden ünlü sinema emekçilerinin rol aldığı filmin yönetmenliğini Oğuz Yalçın, senaryosunu Emniyet Amiri Bayram Özbek yazdı.

160 Kopya ile 1 Nisanda Vizyonda

160 kopya ile 1 Nisan’da vizyona girecek olan “Hop Dedik” filmi özellikle ailelerin sinemaya gönül rahatlığıyla gideceği bir film özelliği taşıyor. Türk sinemasına yıllarını vermiş tecrübeli oyunculardan yola çıkılarak gerçekleşen filmde başrolleri Perihan Savaş, Bulut Aras, Emir Benderlioğlu ve Ceren Benderlioğlu paylaşırken Orhan Bıyıklı, Atalay Demirci, Mesut Çakarlı, Ferdi Akarnur, Sabri Özmener, Melih Çardak, Yaşar Uzer, Erdal Cindoruk, Nurhan Yılma, Buket Bulut, İsrafil Köse, Çetin Altay, Serhat Saylan, ,Ümit Keleş gibi tecrübeli oyuncular filmde rol alıyor.

Her çekilen filmin yapımcısı gişe bekler ve o umut ile filmine yatırım yapar. İşte genç yapımcı Ali Avcı(29) bu umut ve inanç ile yola çıktığı sektörde yerini almak ve daha da nitelikli film çekerek sinema sektöründe kalıcı adım atmayı amaçlıyor. “Hop Dedik” aslında hayatımızda her an yaşadığımız olumsuz olaylara “Hop Dedik” diyor. Doğruyu ve yanlışı ayırıyor. Yanlışın karşısında “Hop Dedik” diyerek doğrulara sahip çıkıyor. Yapımcı Ali Avcı filminin gişe yapacağından emin ama yinede bir rakam vermekten kaçınıyor.

 

Hop Dedik’in Afişi Emir Benderlioğlu’ndan

Yanlış gördüğü olaylara “hop dedik” diyerek tepki gösteren Deli Dumrul gerçekte Hacettepe Üniversitesi grafik mezunu ve 14 yıldır animasyonla ilgileniyor. Animasyon ile ilgili ödülleri de bulunan Emir Benderlioğlu oynadığı filminde afişini kendisi tasarladı. Şuan çizgi roman projesi üzerinde çalışan oyuncu önümüzdeki yıl piyasaya da çıkabileceğinin bilgisini verdi.

Senaryoyu Emniyet Amiri Yazdı

1 Nisan’da polis haftasında vizyona girecek olan “Hop Dedik” filminin senaryosunu Emniyet Amiri Bayram Özbek yazdı. Senaristin şimdiye kadar yayımlanan 4 kitabı var, aynı zamanda dizi ve filmlere konsept danışmanlığı yapıyor. Hop Dedik’in senaryosunun çıkış noktası şehit polis arkadaşının olduğunu söyleyen Özbek polislerin yaptıkları fedakarlıklardan dolayı böyle bir hikaye yazmaya karar verdiğini söylüyor.

Deli Dumrul (Emir Benderlioğlu), İstanbul'un Kurtlar Kuşlar Alemine meydan okumuş ve oyuna getirilerek hapse düşmüştür. İçerde hayatının zindana döneceğini düşünürken, ruh dünyasında derin tesirler meydana getirecek olan gönül erlerinden İhsan Bey (Bulut Aras) ile tanışır. Hapiste Dumrul ile İhsan Bey'in en has talebesi ve manevi evladı Alperen ( Orhan Bıyıklı) arasında sıkı bir dostluk başlar. Deli Dumrul'u, gönül eri İhsan Bey'i ve yiğitlik timsali Alperen'i uğradıkları iftiralardan aklayıp kurtaracak kişi ise Başkomiser Semih ( Mesut Çakarlı) ve Komiser Zeynep’tir (Ceren Benderlioğlu). Önce İhsan Bey ve Alperen, ardından da Deli Dumrul aklanarak tahliye olur.

Yalana, dolana, talana, hırsıza, arsıza, yolsuza, laine ve haine.. ve de cümle haşerata HOP DEDİK! diyen Deli Dumrul artık özgürdür. Deli Dumrul, Alperen, Boşkomiser Semih ve Komiser Zeynep , İhsan Bey'in etrafında kümelenir ve gizli şer şebekesini çökertmek için amansız bir mücadeleye başlarlar. Yoğun bir mücadele ortamında kendini bulan Dumrul ile Komiser Zeynep arasında bir türlü itiraf edemedikleri gizli ve tatlı bir aşk başlamıştır. Deli Dumrul'u yeni serüvenler beklemektedir. Kavgalar, sevdalar, çoğu zaman kahkahalarla izlenen neşeli olaylar.. kimi zaman da insanın yüreğini sızlatan duygusal anlar...

Yazar: SavaS Okunma: 835
htc   orhan biyikli ya hayranim.nami diger alperen

Yazan: htc -|- Tarih: 2011-03-28 15:54:50

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss