17 Ocak 2019, Perşembe | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Herkes İsrail'e Kıyat Paşa Türkiye'ye kızdı!
Herkes İsrail'e Kıyat Paşa Türkiye'ye kızdı! 01-06-2010 google google

Mevsimsel olarak terörde artış beklendiğini, terörist saldırlar için bu mevsimi seçtiklerini söyleyen Kıyat, teröristlerin bir de talimat aldıklarını belirterek, terörü ülke sathına yaymaya ve İskenderun gibi bir yeri seçerek 'terörü ülkenin her yerine yayabiliriz, demek istediklerini hatta hayallerinde kurdukları kürt devletinde limanları olarak gördükleri İskenderun'da da güç gösterisinde bulunabilecekleri mesajını vermek üzere bunu yaptıklarını söyledi. Herkes  İsrail'e Kıyat Paşa Türkiye'ye kızdı!

ACI AMA TÜRKİYE BU SALDIRIYI HAKETTİ

"Kıyat, bir taraftan teröristle el ele izlenimi verip bir taraftan da yıllarını bu teröristlerle mücadele ile geçirmiş kişilere de terörist damgasını vuran bir devlet söylemesi çok acı ama haketmiş demektir. "dedi.

Kıyat, bir açılım politikasından bahsedildiğini, böyle bir adım atmadan önce muhatabınızla oturup konuşarak ortak hedefin tespit edilmesi gerektiğini belirterek "Eğer sizin hedefiniz anneler ağlamasın, ancak onun hedefi de bölgede bir otomom kürt devleti kurmak ise o zaman bu açılımın başarıya ulaşılması mümkün olmaz.�Dedi. Kıyat, nasıl başladığı ve stratejisi belli olmayan ancak 'anneler ağlamasın" gibi kulağa hoş gelen bir sloganla açılımın geldiği noktanın bu olduğunu belirterek �Annelerin ağlaması durmamıştır. Her iki tarafı da mutlu edecek henüz bir adım atılmamıştır. Bir takım karşılama törenleri yapılmış, gecekondu mahkemeleri kurulmuş, bütün bunları yaparsanız gelir sizi İskenderun'da vururlar." dedi.

KÜRT DEVLETİ KURULSUN İSTEDİM

Kuzey Irak'ta bir Kürt devleti kurulduğunu bu devletin sadece uluslar arası alanda tanınırlığının olmadığını söyleyen Kıyat, "7-8 yıldır Mevcut sınırları içinde Kürt Devletinin tanınmasının sağlansın dedim. Kürt devletini ilan etsinler ilk tanıyan da Türkiye olsun. O zaman karşınızda bir devlet muhatap olur. Zaten Türkiye'nin ağabeyliği olmadan böyle bir devletin ayakta kalması mümkün değildir. Ama bu devlet herhangi bir nedenle senin iyi niyetini suistimal edip senden bir şey koparmaya çalışırsa dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden birtanesiyiz diyoruz ki öyleyiz o devletin tepesine inersiniz. Bir devletin tepesine inmek, bir teröristin tepesine inmekten daha kolaydır. 21. Yüzyılda hiçbir ülke tanınmış sınırlarını silahlı güç kullanarak genişletemez. Ama tahmin ediyorum ki bunların ve bunları destekleyenlerin hayallerinde daha büyük sınırlar var. Bu geniş sınırlara adım adım giderek bu geniş sınırlar içinde tanınmalarını sağlamak stratejisi peşindeler." dedi.

İSRAİL'İN SALDIRISINDAN YENİ DIŞ POLİTİKA YÜZÜNDEN BİZİM DE PAYIMIZ VAR

"Dış politikalar sürekli ve uzun soluklu, hükümetler değişse bile değişmeyen politikalardır." diyen Atilla Kıyat, Dış politikalarda sizden başka bir takım ülkeleri Birleşmiş Milletleri komşularınızın tamamını sanki onlar hiç yokmuşçasına hızlı kararlar alamazsınız. Alırsanız yanlış yapasınız, yalnız kalırsınız. Yardım konvoyu oraya gidecek. Yardım konvoyunun oraya gidebilmesi için öncelikle uluslar arası ortam önceden hazırlanabilirdi. BM, AB bu gemiler çevrilmeyecek bu gemiler Gazze'ye gidecek Avrupa Birliğini BM'yi, kankalarımız Suriye'yi Mısır'ı Ürdün'ü arkamıza almadan tek başına Ortadoğu'da politika üretebilme gücüne sahibiz diyerek bir şeye kalkışmak maalesef bizim de bu olaydan sorumlu olmamız sonucunu doğurmaktadır. Şu dakkaya kadar ben Suriye'nin Mısır'ın sesini duymadım Ürdün'ün sesini duymadım, BM Genel Sekreteri şok olmuş şiddetle kınıyormuş. şahsi fikri. BM Genel Sekreteri BM'den kınama kararı çıkartabilecek mi" dedi.

alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 739

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss