19 Aralık 2018, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Hakeme Gözlük!..
Hakeme Gözlük!.. 09-03-2010 google google

Galatasaray şampiyonluk yolunda yara aldı. Eskişehirspor'a 2-1 yenilen sarı kırmızılılar avantajını yitirdi.

Ancak hakem Bülent Yıldırım verdiği kararla çok tartışıldı.Hakeme  Gözlük!..
Eski hakemler Erman Toroğlu ve Metin Tokat maçı yorumladı. Her iki hakem de Yıldırım'ı sert bir şekilde eleştirdi..

ERMAN TOROĞLU (HÜRRİYET): KORAY ATILMALIYDI

Her iki pozisyon da hakem görüşü olarak çok açık ve net. Demek ki, iki pozisyonu da görmedi. O zaman hakemin sahada işi ne? 80 yaşındaki Mehmet Efendi'yi getirelim o idare etsin. Hiç olmazsa gözlük takar, görür.

RIZA Hoca kendi futbolculuk dönemindeki anlayışla teknik direktörlüğüne devam ediyor. Öncelikle şunu belirtelim. İyi hücum edersen maç kazanırsın. Ama iyi defans yaparsan şampiyon olursun. İyi defans yapamazsan şampiyon olma şansın olmaz. Bir defa bunu kesin olarak herkesin kabul etmesi gerekir.

Dünkü maça dönüp bir bakalım. Eskişehirsporlular, Galatasaraylı futbolculara göre en az iki kat koşup mücadele ettiler. Zaten eşit mücadele edilip koşulsaydı Galatasaray kazanırdı. Sarı kırmızılılar ilk golü bir yediler evlere şenlik. Defansta hiçbir takım futbol topunu öyle eveleyip gevelemez. En kestirme yoldan orta alana gönderirsin veya çok sıkıştığında uzun vurursun. Onlar futbol ukalalığı yaptılar.

Bir ikinci gol yediler evlere şenlik. Rakip 20 metre top sürüyor, yalandan da olsa bir tek müdahale eden yok. Herkes geri geri kaçıyor. Böyle goller yersen şampiyon olma şansın zorlaşır. Bazı maçlarda güzel futbol oynarsın seyircini tatmin edersin o kadar.

Seyirciye bravo

Rıza, Keita ile Arda'ya yüzde yüz markaj vermiş. Neredeyse futbolcularını onlara yapışık oynattı. Peki bu oyuncular bu markajdan nasıl kurtulabilirlerdi? G.Saray orta alanındaki oyuncular bunlara yanaşıp verkaç yapsalardı veya orta sahadan bindirme yapıp bunların boşalttığı alanlara girselerdi o zaman bu arkadaşlarını da markajdan kurtarırlardı. Hiçbirisi yapılmadı. Zaten Rijkaard da baktı ki işler yürümüyor, Keita'yı oyundan aldı.

Eskişehir seyircisi takımını her pozisyonda uyanık tutuyor. Onları her pozisyonda müacadeleye itiyor, destek veriyor. Bence şu anda Türkiye'deki en iyi seyirci gruplarından biri.

Sıra G.Saray'da

Şimdi bu maçtan sonra da Galatasaraylılar, hakem için konuşacak. Bakarsınız haftaya da Ali Sami Yen'e 20 bin kişi kırmızı kartla veya hakem formasıyla gelir. Ama Türkiye'de bu pozisyona gelen bir hakem, 9 tane sarı kart gösterip kırmızıya dönmemişse o zaman düşüneceksin.

Peki dünkü maçta hakem maçın neticesine tesir etti mi? Bence yüzde yüz etti.

Koray görecekti iki sarıdan bir kırmızı. Ama yandı sarı kırmızı... 43. dakikada maç 0-0 olacaktı ve o dakikadan sonra Galatasaray 11, Eskişehirspor 10 kişi oynayacaktı.

Tehlikeli işler bunlar

MAÇLAR iyi oynanıyor kötü oynanıyor ama her takım her takımı yeniyor. Yıllardır büyükler ufakları badem ettikleri için şimdi bunlara alışkın değiller. Ama büyüklerin mağdur oldukları her maçtan sonra 20-25 bin kırmızı kartla baskı yapmaya kalkmaları, mağlup oldukları maçların hakemlerini düşman ilan etmeleri, yani onları ve ailelerini tehdit altında tutmaları (bazı ruh hastası taraftarlar bu hedef göstermelerden sonra her türlü tehlikeli işleri yapabilirler), futbolumuzu geriyor. Üstelik bunları yapanlar ve söyleyenler marka değerinden en çok bahsedenler. Aklıma bir cümle geliyor şu anda ama yazmak istemiyorum!

alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 651

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss