22 Ekim 2018, Pazartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Facebook'tan devrim gibi uygulama
Facebook'tan devrim gibi uygulama 28-04-2010 google google

Dünyanın en ünlü ve önemli sosyal ağı Facebook , internetin her alanında herkesin birbiriyle iletişimde kalabileceği devrimsel nitelikteki projelerini açıkladı.

Facebook, kullanıcılarının birbirleri ile iletişim kurmalarını/iletişim halinde kalmalarını ve aralarında bir şeyler paylaşmalarını sağlayan sosyal bir platform. Yani Facebook, insanlar ile o insanların, içerikler (videolar, fotoğraflar, sayfalar vs.) ve diğer insanlar ile olan; beğeni, hayran olma, paylaşım vs. gibi etiketler ile tanımlanan, etkileşimlerini/aktivitelerini sağlayan ve bu sağlamayı gerçekleştirmek için farklı türdeki türlü türlü veriyi kendi veritabanlarına kayıt eden bir platform.

Facebook, henüz İnternet ve Dünya ile eşdeğer değil, ancak sosyal ağın CEO'su Mark Zuckenberg'in bunun için dahice bir planı var: her tarafta 'Beğen' butonları.

Facebook, herbir kullanıcının neredeyse tüm web deneyimini temsil edecek olan büyük resmini tamamlamak için, Facebook'taki ve herbir web sitesindeki aktivitelerini, bir yap-boz parçası gibi görüp , bu parçaları büyük resme yerleştirecek yeni projelerini/servislerini 3 başlık altında (Social Plugins, Open Graph Protocol, Graph API ) tanıttı.

Daha çok geliştiricileri ilgilendiren bu 3 başlık içinde, son kullanıcı ile temas halinde olacak ve kullanıcının kendi büyük resmine ait parçaların oluşması için tıklaması gereken buton ise; "Like" (Beğen) butonu.

Bu butonu barındıran internet siteleri sayesinde, herhangi facebook kullanıcı, herhangi bir yerde okuduğu yazıyı, haberi ya da gördüğü fotoğrafı beğenebilecek. Bu aktivitesi de 'facebook connect' uygulaması sayesinde kendi profilinde gözükebilecek. İnsanların beğenilerinin internette birbirini etkilediğini düşünürsek bu, gayet manipüle edici bir hareket.

Zuckenberg, Facebook dışındaki sitelerde bulunan 'Beğen' butonunun 24 saat içerisinde bir milyardan fazla kez kullanılacağını öngörüyor. Ancak bu yeni uygulamalar da kullanıcılar için gizlilik açıklarını da beraberinde getiriyor. Facebook, bu konuda henüz bir değişiklik yapmış değil.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 646

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss