23 Ocak 2019, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » 'Etiler Güzeli' yakıştırmasına çok kızdı
'Etiler Güzeli' yakıştırmasına çok kızdı 30-04-2010 google google

Berrak Tüzünataç, Harper's Bazaar dergisine içini döktü: Etiler'de yaşadığım için 'Etiler Güzeli', Cihangir'e gidiyorum diye 'bohem oyuncu' oldum. Ne kolay bu yakıştırmaları yapmak! Hangi semte gidersem onunla etiketleniyorum! 'Etiler  Güzeli' yakıştırmasına çok kızdı

Son olarak Uğur Yücel'in yönettiği 'Ejder Kapanı' filmindeki performansıyla adından söz ettiren Berrak Tüzünataç, kendisine yakıştırılan 'Etiler Güzeli' ve 'Bohem Cihangirli' sıfatlarını eleştirdi. "Hangi semte gidersem onunla etiketleniyorum" diye dert yanan genç oyuncu, tepkisini şöyle ifade etti: "Cihangir'e gidiyorum diye 'bohem oyuncu' oldum. Cihangir'e giden herkes bohem mi? Ben değişmeyi, tecrübeyi seven biriyim, bu yüzden farklı şeyler yapabilirim." Harper's Bazaar dergisinin mayıs sayısı için Şebnem Kırmacı'ya röportaj veren Tüzünataç, oyunculuk ve özel hayatına dair konuştu.

İSTEDİĞİM İŞİ YAPIYORUM

Size neden 'Etiler Güzeli' dediler?

Ailemin bana sunduğu bir hayat vardı. Evet, Etiler'de oturuyorduk, ama yaşım ilerledi ve kendime göre bir hayat yaşamaya başladım. Kendimi nasıl iyi hissediyorsam; mekanları da, insanları da buna göre seçiyorum. Kendimi bohem göstereceğim diye Cihangir'e mi gideceğim? Nerede mutluysam, oradayım.

Oyunculuktan zevk alıyor musunuz?

Çok. Gerçekten zevk aldığım ve istediğim bir şeyi yapmamın bu ülkede lüks olduğunun da farkındayım. Şanslıyım ve bunu zaman zaman kendime hatırlatıyorum. Oyunculuk, inanmadan, sevmeden yapılabilecek bir iş değil.

Bir oyuncu olarak en güçlü yanınız ne?

Fikirlere, durumlara, tecrübelere açık olmak beni her anlamda geliştiriyor. Açık olmak, aşılması gereken süreci hızlandırıyor. Beni rahatlatan özelliğim bu...

KADIN FİLMLERİ ÇEKİLSİN

Türk Sineması yıllar boyunca yasaklarla doluydu. Şimdi büyük bir özgürlük ve sayısız genç oyuncu var. Siz kendinizi belli bir ekole ait hissediyor musunuz?

Türkan Şoray, Müjde Ar, Hülya Avşar... Eskiden kadın filmleri varmış. Feminist falan değilim ama şu anda eksikliği çok açık. Hep kadın filmleri hayal ediyorum. Bu iş, birkaç yazar ve yönetmenin tekelinde. Senaryo yazmalarını, film çekmelerini bekliyoruz.

Star filmlerinden mi bahsediyorsunuz?

Hayır. Kadın filmleri ve hikayeleri ile erkek hikayelerinin dengesine imreniyorum. Televizyonda var ama sinemada kadın hikayelerine daha fazla yer verilmesini istiyorum. Kadın yönetmen, kadın yazar, kadın oyuncular daha fazla olsun, hatta beraber çalışsınlar istiyorum.

Akranlarınız arasında oyunculuklarını beğendiğiniz isimler var mı?

İlk aklıma gelen isim Melisa Sözen. Kimseyi atlamak istemem, onu tanıdığım için gönül rahatlığıyla söylüyorum. İşini çok seven, ciddiye alan bir jenerasyonuz. Ben jüri değilim, ama takdir ettiğim çok isim var.

KAFA YAPILARIMIZ AYNI

Nejat İşler'le röportaj yaptım; tanıdığım en dürüst insanlardan biriydi. Sizi bir araya getiren özellik bu olabilir mi?

Dürüstlük sadece aşkta değil, dostlukta da, aile ilişkilerinde de insanları bir arada tutacak kadar kuvvetli ve kıymetli bir özellik. Dolayısıyla insanları mıknatıs gibi birbirine çekebilir. Yakın çevremdeki herkes böyle sanırım. Öbür türlü, benim elim açık, karşı taraf hile yapıyorsa, bu adil olmaz!

Bu ilişki manevi anlamda sizi zenginleştirdi mi?

İlişkimden bahsetmekten hoşlanmıyorum. Ama birbirimize bir şey katmasaydık, zaten bu kadar uzun süre beraber olamazdık.

Bu konuda çok politik cevaplar veriyorsunuz...

Gizli saklı bir şey yaşamıyorum ama özel hayatım çok ön plana çıkmasın. Ne gerek var?

İkinizin de ünlü olması zor mu?

Aynı kafada olduğumuz, meselelere aynı şekilde yaklaştığımız için zor olmuyor. Tam tersi güç birliği oluşuyor. Farklı olsak sorun olurdu, birbirimizi yıpratırdık.

İLK ÜÇ YIL BENİ ÇOK HIRPALADILAR!

Basında, zaman zaman agresif tavırlar sergilediğinize dair haberler çıktı...

Hiç fiziksel güç gösterisi yapacak kadar ileri gitmem. Herhangi bir anlaşmazlık çıktığında, tepki göstermeden önce kendimi sözcüklerle ifade edebilen biriyim. Bu tip haberler kurgu. Magazin basını, bana saldırgan bir portre çizmeyi tercih etti. Aslında ilginç bir portre çizdiler; ilgiyle takip ediyorum!

Bir tarafta acımasız bir endüstri, bir tarafta magazin basını...

İlk günden bu yana her şey hayal ettiğiniz gibi gitti mi? Bu işe başladığımda, ilk üç sene çok hırpaladılar beni. Sadece magazin basını değil, köşe yazarları da çok üstüme geldi. O günlerde beni ayakta tutan, güç bulduğum tek şey hayal kurma oyunuma olan inancımdı. Ben onların yazdığı gibi biri değilim.


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 593

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss