15 Aralık 2018, Cumartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Eski vekil Sedat Bucak beraat etti
Eski vekil Sedat Bucak beraat etti 17-03-2010 google google

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Sevda Çamanlı, Mustafa Aydar ve Oğuzhan Küpeli, tutuksuz sanık Cengiz Türkmen ve Levent Tekin ile avukatları katıldı.

Son sözleri sorulan sanıklar, beraat talebinde bulundu. Eski  vekil Sedat Bucak beraat etti

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, ''suç işlemek amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme'' ve ''nitelikli yağma'' suçlarından yargılanan eski milletvekili Sedat Edip Bucak'ın beraatına karar verildiğini açıkladı.

Şatır, sanıklar Levent Tekin, Levent Koçak, Bedir Bağcı, Murat Onar, Murat Özgen, Bülent Yurtseven, Nedim Çak, Eyyüp Alhas ve Hadi Öztop'un da üzerlerine atılı suçlardan beraatlarının kararlaştırıldığını kaydetti.

Mahkeme, sanık Sevda Çamanlı'yı, ''nitelikli yağma'' suçundan 9 yıl 2 ay, ''nitelikli yağmaya teşebbüs'' suçundan 4 yıl 7 ay, ''yağmaya teşebbüs'' suçundan 2 yıl 6 ay, ''suç işlemek amacıyla kurulmuş bir örgütün yöneticisi olmak'' suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Çamanlı'nın tutukluluk halinin devamı kararlaştırıldı.

Sanık Umut Büyükbay'ı, ''yağma suçuna azmettirme'' suçundan 1 yıl 8 ay hapis ve ''suç işlemek amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme'' suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Sanık Cengiz Türkmen, ''tehdit'' suçundan 1 yıl 8 ay ve ''suç işlemek amacıyla kurulmuş örgüte üye olmak'' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanıklar Oğuzhan Küpeli ve Mustafa Aydar'ın, ''suç işlemek amacıyla kurulmuş örgüte üye olmak'' suçundan 2 yıl 11'er ay hapisle cezalandırılmalarına hükmeden mahkeme, hükümle birlikte sanıkların tahliyesini kararlaştırdı.

Sanık Tolga Toraman, ''suç işlemek amacıyla kurulmuş örgüte üye olmak'' suçundan 1 yıl 15 gün hapis ve ''izinsiz mermi bulundurmak'' suçundan 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Sanık Hasan Ulaş Çolak hakkında, ''izinsiz olarak önemsiz tür ve miktarda patlayıcı madde bulundurmak'' suçundan, 5 ay hapis cezasına hükmedildi.

Sanık Ramazan Edip Beganoğlu, ''ruhsatsız tabanca bulundurmak'' suçundan 6 bin TL adli para cezasına, sanık Alper Muhammed Yakar ise ''izinsiz mermi bulundurmak'' suçundan 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Sanık Erkan Yıldırım'a da ''basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde kasten yaralama suçuna iştirak'' suçundan 3 ay 10 gün hapis cezası verildi.

Mahkeme, haklarında yakalama emri bulunan sanıklar Rıfkı Özkaya ve Mehmet Veysi Çelebi'nin dosyalarının ayrılarak, bu kişilerle ilgili yargılamanın başka bir esas üzerinden yapılmasına ve yakalama emirlerinin devamına karar verdi.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 726

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss