01 Haziran 2020, Pazartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Ermenistan'dan Erdoğan'a ağır sözler
Ermenistan'dan Erdoğan'a ağır sözler 01-02-2010 google google

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ermenistan Anayasa Mahkemesi'nin protokollerle ilgili kararını eleştiren açıklamalarına tepki geldi.

Ermenistan’da Devlet Başkanı Serj Sarkisyan liderliğindeki Cumhuriyet Partisi'nin sözcüsü Eduard Şarmazanov, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Erivan’la normalleşme konusunda yaptığı son açıklamaları ‘anormal ve saçma’ olarak niteledi.
Ermenistan'dan Erdoğan'a ağır sözler
"Erdoğan bu türlü saçma sapan açıklamalarla tecrübeli bir politikacı izlenimi bırakımıyor. Sanki önümüzde bir ziraat mühendisi bulunuyor" diyen Şarmazanov, Ankara’nın Erivan önünde bir takım "yapay engeller" ortaya koyduğunu savundu.

Şarmazanov, protokollerin Anayasa Mahkemesi’nden geçmesi koşulunun Ermenistan yasalarınca belirlendiğini hatırlatarak, "Mahkeme kararında sözkonusu protokollerin anayasaya uygun olması dışında hiçbirişey yazmıyor zaten" dedi.

TÜRKİYE KARIŞMASIN, EN BÜYÜK KATKISI BU OLUR
"Dağlık Karabağ sorunun her defasında gündeme getirerek Erivan’dan taviz beklenilmesi veya Türkiye’nin sorunda arabulucu rolü üstlenecebileğine yönelik umutlar abestir" diyen Ermeni politikacı, "Sarkisyan net olarak söyledi, Ankara soruna karışmamalı. Türkiye’nin en büyük katkısı da bu olur" diye vurguladı.

Başbakan Erdoğan’ın işgal altındaki Azerbaycan toprakları ile ilgili BM kararlarını hatırlatmasını da ‘anlamsız bulan’ Şarmazanov, Kıbrıs sorununu ima ederek, "Türkiye kendisi de işgalci devlet. Ermenistan’ın işgalci bir ülke olmasını söylemeye hakkı yok" dedi.

Ankara-Erivan arasındaki protokol süreci, Ermenistan Anayasa Mahkemesi’nin, Ekim ayında imzalanan ve Türkiye ile diplomatik ilişkilerin kurulmasını ve sınırların açılmasını öngören protokollere ilişkin gerekçeli kararını açıklamasının ardından zora girmişti. Mahkeme, kurulacak tarih komisyonunun 1915 olaylarını tartışamayacağı ve "sınırlara saygılı olma" ilkesinin 1990'dan sonra yapılan anlaşmaları kapsadığına yönelik karara varmıştı.

Başbakan Erdoğan ise Euronews'e verdiği bir röportajda bu konu ile ilgili şu sözleri sarfetmişti: 'Daha işin başında sağlıksız bir giriş söz konusu. O zaman biz neyi görüşüyoruz, neyi yapacağız? Öyleyse, bunu Ermenistan'ın yeniden ele alması lazım. Yeniden görüşmesi lazım. Biz Türkiye olarak orada sözleşmedeki vaadimiz ne ise onu şu anda yerine getirdik. Halen getiriyoruz da. Burada karşılıklı olarak bir takvim, bir yol haritası var. Bu yol haritası devam edecektir. Biz buna her zaman hazırız, samimiyiz. Yolumuza aynı şekilde devam ediyoruz.''


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 942

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss