17 Aralık 2018, Pazartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Ergenekon sanığı Yusuf Erikel, tedavisi için tahliye istedi
Ergenekon sanığı Yusuf Erikel, tedavisi için tahliye istedi 31-03-2011 google google

Ergenekon davasının tutuklu sanığı avukat Yusuf Erikel, duruşma başlar başlamaz söz alarak, yaptırdığı testlerde kanser teşhisi konulduğunu söyledi. Bir yıldır tedavi görmesine ve hastalığın ilerlemiş olmasına rağmen teşhis edilemediğinden yakınan Erikel, gözyaşları içinde tedavisi için tahliyesini talep etti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki Ergenekon davasının 110'uncu duruşmasında tutuklu sanıklardan Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, İbrahim Şahin, Yalçın Küçük, Cengiz Köylü ve Mustafa Koç'un da aralarında bulunduğu 19 tutuklu sanık ile tutuksuz sanıklardan da Tanju Güvendiren hazır bulundu. Tutuklu sanıklar Mehmet Haberal, Fatih Hilmioğlu, Levet Ersöz, Mustafa Dönmez, Mustafa Levent Göktaş, Oğuz Bulut ve İbrahim Özcan ise duruşmaya katılmadı.

Kimlik yoklamasının ardından tutuklu sanıklardan avukat Yusuf Erikel, bir yıldır solunum yolları rahatsızlığı nedeni ile hastanelere gidip geldiğini ve tedavi olmaya çalıştığını açıkladı. Bir ara burnundan ameliyat da olduğunu belirten Erikel, en son cezaevinde doktorun isteği ile renkli tomogrofi çektirdiğini ve sonucunda da kötü huylu kanser hastası olduğunu öğrendiğini açıkladı. Hastalığının ameliyat aşamasında olmadığını ancak kemoterapi yaptırması gerektiğini ifade eden Erikel, cezaevi ortamında tedavisinin yapılamayacağını ileri sürerek tahliyesini istedi. Erikel, "Doktorlar uyursan uyanamama riski var diyor. Zaten bunu bildiğim için uyuyamıyorum da. Ölümden korkmuyorum ama tedavimi yaptırmak istiyorum. Sizlerin de bir suçu yok, hakkımı helal ediyorum. Hastalık bu." sözlerinden sonra tahliyesini talep ederek yerine oturdu.

Sanık Erikel'in talebinin ardından Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, sanık İbrahim Şahin'i sanık kürsüsüne çağırarak 29 Mart 2011 günü yarım kalan Savcılık ifadesinin okunma işlemine devam edeceklerini açıkladı. İfadenin 31'inci sayfasından itibaren okumaya devam eden Başkan Şengün, savcılıkta İbrahim Şahin'in Ergenekon Terör Örgütü kapsamında Tokat bölgesinde bir yapılanma içerisinde olduğu şeklindeki soruları tekrar hatırlattı. Savcılık aşamasında bu sorulara verdiği cevapları ve kendisine sorulan soruları dahi hatırlamadığını, bunları bilmediğini belirten Şahin, suçlamaları ve aleyhte verdiği iddia edilen ifadeleri de kabul etmediğini açıkladı.
Önceki oturumda kendisine sorulan sorulara bağırma tonunda cevap veren Şahin'in, bugünkü duruşmanın başında daha sakin olduğu gözlendi. Başkan Şengün, "Size sanıklardan Fatma Cengiz'e bir mesaj atarak Çevik Bir'in telefonunu istediğiniz sorulmuş." diye hatırlatarak açıklamasını istedi. Şahin ise hatırlamadığını söyledi.

Yazar: SavaS Okunma: 717

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss