22 Ocak 2019, Salı | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Devlet Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a tişörtlü tepki!
Devlet Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a tişörtlü tepki! 20-03-2011 google google

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milli Görüş gömleğini çıkardığını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın giydiği tişörtün önünde AB, arkasında ise ABD yazdığını öne sürdü.

Bahçeli, Bursa'nın Gürsu ilçesinde düzenlenen mitingde halka seslendi. Bahçeli, bu seçimlerin geçmiş dönemde yapılan seçimlerden çok daha farklı olduğunu ifade etti. Bahçeli, 8 yılı aşkın süredir ülkeyi yöneten AK Parti'nin uygulamalarına bakıldığında, seçimlerin yol kavşağı ve bir kader anı olacağını kaydetti. 8 yılda hangi sorunların çözüme kavuşturulduğunun değerlendirilerek bir karara varılmasını isteyen Bahçeli, şöyle konuştu:
"Bunu hepimiz değerlendirmelidir ama asıl AK Parti'yi bir umut olarak gören, ekonomik krizi bitirmesi için, koalisyonlara son vermek için oy vererek 2 dönem iktidara getiren oy vermiş kardeşlerime sorumluluk düşer. Şimdi bu desteği veren, AKP'ye oy vermiş kardeşlerim seçimden önce bir değerlendirme yapsın, desin ki 2002 yılında benim durumum ne idi, şimdi ne oldu. Hangi sorunum çözüldü, hangi çocuğum işe girdi, aşım, işim var, toplumda kabul gören biriyim' diyorsa, eğer burada bir iyileşme varsa sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'birlikte yürüyelim' şarkısını söyleye söyleye devam edebilir. Ama aksini düşünüyorsa, AKP'ye üçüncü defa yol vermemelidir. Onu biraz dinlendirmeli, nadasa almalıdır. İşte yol kavşağı budur, kader anı dediğimiz budur."

"HERKES KENDİ DÖNEMİYLE TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURAR BATIRIRSA OLMAZ"
Meclis çoğunluğunun AK Parti'yi şımarttığını ve ayaklarını yerden kestiğini savunan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Başbakan, her şeyi 2002 yılından başlatıyor, geçmişi yok sayıyor. Bu ülkede ne varsa 2002 yılında başlamış, devam ediyor sayıyor, milleti azarlıyor, sövüyor, sayıyor. Eğer 2002 yılından önceki siyasi liderleri yok sayarsanız, Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkeye yaptığı hizmetler varsa bir gün birisi de gelir onları inkar eder. Herkes kendi döneminden itibaren Türkiye Cumhuriyeti'ni kurar, kendinin ayrıldığından itibaren Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkarsa bu ülke yaşanmaz hale gelir."

"GİYDİĞİN TİŞÖRTÜN ÖNÜNDE AB, ARKASINDA ABD YAZIYOR"
Başbakan Erdoğan'ın, partisinin adının AKP olarak söylenmesine kızdığını hatırlatan Bahçeli, "Tamam biz de Adalet ve Kalkınma Partisi diyoruz. Ama 8 yıl sonra Aldatma ve Kandırma Partisi haline geldi. Sen diyorsan ki 'ben hala AK Parti'yim' o zaman ben soruyorum, sayın başbakan senin partin iktidar olduktan sonra hangi karanlık güçler seni başbakan yaptı açıkla. Milli Görüş gömleğini çıkardın, şimdi ne giydin, bir tişört giydin. Önünde AB, arkasında ABD yazıyor. Bu karanlık dönemi millete açıkla. Sen açıklamazsan MHP iktidarında seni milletin önüne çıkartmazsam namerdim." diye konuştu.

"HÜKÜMET, DEMOKRASİYE SIĞINARAK BÖLÜNMEYE ÇANAK TUTUYOR"
Demokratik açılımla ülkenin bölünmeye götürüldüğünü savunan Bahçeli, Göneydoğu'da her akşam ayaklanma provası yapıldığını ve güvenlik güçlerin bunu bastırmak üzere uğraştığını dile getirdi. Gelişmelerin, İmralı canisinin kandili yönettiğini ve hükümete de yol haritası verdiğini iddia eden Bahçeli, "Her gün Türkiye'ye tehdit ediyorlar ve iktidar bunlara cevap verirken demokrasiye sığınıyor ve el altından Türkiye'nin bölünmesine çanak tutuyorlar. İçişleri Bakanlığı görevinden ayrılan o zat, bölücülüğü devlet politikasına dönüştürerek büyük bir yıkım projesi haline getirmiştir. O zatın sonu yüce divan olacaktır Allah'ın izni ile. Bunun hesabını verecek ve vermelidir." şeklinde konuştu.

alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 766

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss