19 Ocak 2019, Cumartesi | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » CHP'li Deniz Baykal: Belge emniyetteki ifade belgesidir
CHP'li Deniz Baykal: Belge emniyetteki ifade belgesidir 18-03-2011 google google

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, basına yansıyan diyaloglarla ilgili belgenin, emniyetteki ifade belgesi olduğunu belirterek, sanki telefon konuşması çerçevesinde yapılmış kayıt gibi sunulduğunu ve bunun doğru olmadığını söyledi.

Atatürk Kültür Merkezi'ndeki 'Başkentte Kastamonu Günleri'ne katılan Baykal, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın taciz iddialarına ilişkin ifade vermeye çağırmasına ilişkin bir soruya Baykal, açıklamasının çok açık, çok net olduğunu ifade etti.
Ankara'daki davanın, İstanbul'daki davaya doğru genişletilmesini haklı kılacak hiçbir unsur görmediğini savunan Baykal, bu doğrultuda hiçbir bulgu olmadığını açıkça ifade ettiğini, o nedenle eklenecek yeni bir şey olmadığını savundu.

Ses kayıtlarına ilişkin bir soruya da Baykal, "O konuda avukatın verdiği bir dilekçe var, elbette belli bir talep yapılmıştır. Dosyadaki bütün bilgilerin paylaşılmasına ihtiyaç var. O doğrultuda bir talep yapıldı ama o ayrı bir konudur. Onunla bizim ifade konusundaki tavrımızı birbirine bağlamak doğru değil. Biz ifade konusundaki tavrımızı açıkça söyledik, belgelerle ilgili olarak da gerekli girişimi yaptık." diye konuştu.

Bazı basın yayın organlarında yer alan telefon görüşmelerindeki diyaloglara ilişkin ise Baykal, çok tehlikeli bir bilgi kirlenmesinin sistematik olarak yaygınlaştırılmak istendiğini ileri sürdü. "Bizim ifade konusunda takındığımız tavırdan sonra bunun hızla geliştiğini de görüyoruz." diyen Baykal, şöyle devam etti: "Ortada bir çarpıtma var. O söz konusu edilen, bugünkü bazı yayın organlarında ifade edilen diyaloglar, kesinlikle doğru değildir. Onlar ilgili kişinin emniyetteki ifadelerinin, hangi merci tarafından bilemiyorum, hukuka aykırı olarak ve çarpıtılarak, sadece yetkisiz hukuka aykırı bilgi sızdırma değil, çarpıtarak bilgi sızdırma uygulamasının yapıldığını bize gösteriyor. Çünkü sızdırılan belge, emniyetteki ifade belgesidir. O sanki telefon konuşması çerçevesinde yapılmış kayıt gibi sunuluyor, doğru değildir."

Yazar: SavaS Okunma: 623

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss