17 Ocak 2019, Perşembe | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Bedelli askerlik toplantısı akşam 17:30'da
Bedelli askerlik toplantısı akşam 17:30'da 23-04-2010 google google

Erdoğan, Org. Başbuğ'a talepleri iletecek, görüşünü soracak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sürpriz çıkışının ardından Türkiye'nin gündemine oturan bedelli askerlik uygulamasına ilişkin merakla beklenen görüşme bugün saat 17.30'da gerçekleşecek.

Erdoğan, bir araya geleceği Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a bedelli askerliğe dair talepleri iletecek ve görüşünü soracak.

Başbuğ'un, terörle mücadeleye dikkat çekerek, ordunun asker ihtiyacını karşılama oranının giderek azaldığını anlatacağı ve uygulamanın kısa vadede yararlı olmayacağını söyleyeceği belirtiliyor. Kulislerde, bedelli askerliğe ilişkin bir orta yolun bulunabilmesinin gündemde olduğu ve �aşvuracak yükümlülerin yaşının yüksek tutulması�formülünün tartışmaya açılabileceği belirtiliyor.

Erdoğan ile Başbuğ'un haftalık olağan görüşmeleri, Başbuğ'un programı nedeniyle üç haftadır gerçekleşemedi. TBMM'deki anayasa değişikliği görüşmeleri ve Yeni Zelanda Başbakanı John Key'nin Ankara'daki resmi ziyareti nedeniyle, olağan görüşme dün de yapılamadı. İkili, 1 Nisan'dan sonra ilk kez bugün bir araya gelecek.

Başbakan Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili önceki günkü açıklamasında, Başbuğ ile görüşmesinde konunun değerlendirileceğini belirterek, �artlar uygunsa, müsaitse bakılır�dedi.

İhtiyacı karşılayamıyoruz

Erdoğan, yaklaşık 100 bin kişinin beklediği ifade edilen bedelli askerlikle ilgili kritik görüşmede, Milli Savunma Bakanlığı'ndan aldığı bilgiler ve Başbakanlık'a ulaşan talepler ışığında konuyu Başbuğ ile değerlendirecek.

29 Nisan 2009'da yaptığı basın toplantısındaki sözlerini tekrarlaması beklenen Başbuğ'un, iç güvenlik harekâtı kapsamında terörle mücadelenin yoğun olarak sürdüğünü kaydederek, ordunun asker ihtiyacını karşılama oranının giderek düştüğüne vurgu yapacağı bilgisi kulislere yansıdı. 2011'de yüzde 60'a düşecek olan �rdunun asker ihtiyacını karşılama oranı�çerçevesinde ileriki yıllara dair rakamları içeren bir dosyayı Erdoğan'a sunabileceği kaydedilen Başbuğ'un, bedelli askerlik uygulamasının kısa vadede yararlı olmayacağını söylemesi bekleniyor.

30 yaş için bedelli

Öte yandan, görüşmede bir orta yol formülü olarak bedelli askerlikten 30 yaş ve üstündeki yükümlülerin yararlanmasının gündeme gelebileceği, bu sınırlama uygulamadan yararlanacakların sayısını düşük tutacağından hem sivil hem de askeri yetkililerin bu formüle sıcak bakabileceği kaydedildi.

Güner: Yarını bekleyin

Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş yıldönümü resepsiyonuna katılan Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner gazetecilerin bedelli askerlik konusuna ilişkin sorularını, �arını (bugünü) bekliyoruz. Şimdi ne desem olmaz�yanıtını verdi.


alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 701

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss