22 Ocak 2019, Salı | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Baykal'ın istifasına kim ne dedi?
Baykal'ın istifasına kim ne dedi? 10-05-2010 google google

Gazeteci Yazar Hüseyin Gülerce: 'Sayın Baykal bence Pensilvanya açıklamasıyla büyük bir kadirşinaslık yapmıştır. Dürüstlük sergiledi. Çünkü kendi partisinin çevresinde de bu komploda 'F Tipi' gibi laflar edenler vardı. Dolayısıyla Baykal büyük bir dedikodunun önüne geçmiş oldu, çok dürüst davrandı kendileri. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu arada Hükümeti adres göstermesi ise sayın Başbakan'ın omuzları üzerine büyük bir sorumluluk yükledi bence. Bir an önce bu komplonun sahiplerinin bulunması lazımdır. Yoksa iddialar toplumdaki kutuplaşmayı daha çok artıracaktır. Hükümet tarafından yapıldığını söylemek ağır bir ithamdır. Sayın Başbakan Erdoğan da en kısa zamanda bir açıklama yapacaktır. Bundan sonraki süreçte, CHP ve Türk solundaki gelişmeler, hareketlenmeler bugüne kadar görülmemiş bir oranda olacaktır. "

Gazeteci Yazar Taha Akyol: Konuşmasında dikkatimi iki konu çekti. İlk olarak Pennsilvanya'dan Atlantik'in öteki tarafından bahsederek yani Fethullah Gülen'den bahsederek bir aklamada bulundu kendileri. Yani bu olayı onların yapacağı bir şey değildir diye söyledi. İkincisi de bunu hükümete yükledi. Yani hükümet içerisinde, emniyet içerisinde bir grup olduğunu veya CHP'ye karşı olduğunu ve bir ekibin yaptığı iş değil hükümetin yaptığı bir iş olduğunu söyledi bunları ima etti. Hedef küçülttü. Doğrudan doğruya iktidarı hedef gösterdi. Ben bu olayın bir komplo olduğuna inanıyorum. Böyle bir olay yaşandı yaşanmadı ayrı bir mesele ama bunun ortaya çıkarılması bir komplodur. Bunu hükümet yaptı iddiasını çok aşırı buluyorum ben. Bu konuda henüz bir kanıt yok. Ama Baykal'ın iddiası budur, bunları söyledi. Kurultayla beraber gelecek olan yeni lider halkla bütünleşebilecek, halkla birleşecek biri olursa CHP'ye çok büyük bir şekilde atılım yaptırır diye düşünüyorum."

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu: 'Sayın Deniz Baykal'ın bir komplo sonrası Türk siyasetinden tasfiye edilmesini içime sindiremiyorum. Bize akıl verdi ve hukuk yolu gösterdi. Kendisinden genel başkanlığım dönemimde hep yardım gördüm... o yüzden çok üzgünüm.

DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz: CHP'liler Baykal'a sahip çıkmalıdır. Halen daha şark politikasının geçerli olduğu Türkiye'de, bütün siyaset adamları komplolara, Bizans oyunlarına hedef olma tehlikesi ile karşı karşıyadırlar.

Adalet eski Bakanı ve hukukçu Hikmet Sami Türk: Böyle bir insana böyle bir son çok trajik olmuştur. Bir Baykal bu ülkede kolay kolay yetişmiyor. Umarım Baykal, dediği gibi kasetin montaj olduğunu ispatlar....Yaşananlar Türk siyasi hayatına damgasını vuracaktır.

DSP Genel Başkanı Masum Türker: "Bu konuda fazla bir şey söylemek mümkün değil...Sayın Baykal'ın kendi kararıdır. Bu konuda yapılan bir şantajı Sayın Baykal'ın siyaset hakkına engel hareketi olarak görmekteyim. Olayın içyüzünü bilmiyorum elbette. İstifayı kendisinin baskılara karşı mücadelesini sürdürmek için yaptığı bir davranış olarak değerlendiriyorum."

CHP eski Genel Başkanı Hikmet Çetin: "Kendine yakışan onurlu bir karar almıştır... Bu yapılanlardan çok üzgünüm. Sayın Baykal benim 1956 yılından beri arkadaşımdır. Böyle, bu şekilde noktalaması, istifa etmek zorunda kalması çok üzücü, çok üzüntülüyüz. Ama bence kendine yakışan onurlu bir karar almıştıri. Partinin zarar görmemesi için böyle bir karar almıştır.''

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan: "Kendi kararıdır. Saygı duyulması gereken bir karar."

BDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız: ''Bütün demokratik ülkelerde olduğu gibi, sorumluluğunun gereğini yerine getirmiştir kendileri. Umarız bu durum, Türk solunun toparlanması açısından yeni bir başlangıca vesile olur.''

BDP Milletvekili Sırrı Sakık: ''Birkaç gündür olup bitenleri süzgeçten geçirince Sayın Baykal'ın istifası sürpriz olmadı...istifa kararını bekliyorduk. Ancak konuşmasının satır aralarında yeniden dönebilirim mesajı veriyor. Tekrar dönerse de benim için sürpriz olmaz.''

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk: ''Sayın Baykal, istifa ederek onurlu bir politikacı olduğunu gösterdi...Sayın Baykal, eğer söylediği komployu ispat edebilirse siyasete tekrar dönebilir.''

Gazeteci-yazar Taha Akyol, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifasına üzüldüğünü söyledi. Zaman zaman Baykal ile görüştüklerini ve kendisinin saygı duyduğu bir kişi olduğunu dile getiren Akyol, ortaya atılan iddiaların bir komplo olduğunu düşündüğünü belirtti.
Baykal'ın iddiaların sorumlusu olarak AK Parti hükümetini göstermesini de değerlendiren Akyol, bu suçlamanın biraz ağır olduğunu ifade etti. Baykal'ın açıklamalarıyla tek bir adres gösterdiğine dikkat çeken Akyol, görüntülerle ilgili başkalarının suçlanmasına izin vermediğini ifade etti. Başbakanın gazetelere yansıyan ifadelerini de hatırlatan Akyol, herkesin beklentisinin bu komplonun arkasındakilerin ortaya çıkarılması olduğunu kaydetti. Akyol, CHP'nin yerine geçecek birinin halka yakın olması halinde partide başarının gelebileceğini savundu.

Gazeteci Mehmet Metiner ise Baykal'ın bu olayı bir komplo olarak düşünmesine karşın istifa etmesinin yanlış olduğunu savundu. Kasedin ortaya atılmasını 'CHP'yi dizayn çalışması" olarak değerlendiren Metiner, Baykal'ın suçluyu yanlış yerde aradığını ileri sürdü. Metiner, Baykal'ın kurultayda yapılacak çağrılarla yeniden partinin başına geçeceğini de iddia etti.

Gazeteci Tufan Türeç de Baykal'ın istifasının doğru olduğunu belirtti. Gazeteci yazar Nazlı Ilıcak ise CHP'nin mağduru oynamaya çalıştığını ileri sürdü.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 648

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss