20 Ocak 2019, Pazar | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Başbakan Erdoğan anlattı, Arınç gözyaşlarını tutamadı
Başbakan Erdoğan anlattı, Arınç gözyaşlarını tutamadı 17-04-2011 google google

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Siyaseti bırakmaya hazırlanırken Bursa'dan aday gösterilmenini şaşkınlığını yaşıyorum. Meraklanmayın, bu son dönemimiz." dedi. Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Libyalı yaralılara yaptığı ziyareti anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

    "GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI"
    Arınç, konuşması sırasında Türkiye'nin kazandığı itibardan bahsederken, Libyalı yaralıları Başbakan Erdoğan ile birlikte ziyaretlerini anlattı.
    Arınç, "Yaralılar Başbakan Erdoğan'a Davos'taki tavrı karşısında teşekkür ederek, Türkiye için dua etti. Ben de o sırada arka taraftaydım. Yaralılar 'Siz Davos'ta o tavrı ortaya koyduğunuzdan beri biz çocuklarımızın ismini ya Recep, ya da Erdoğan koyuyoruz'." diyen Arınç, bu sırada gözyaşlarını tutamadı.

    AK Parti'nin Bursa milletvekili adayları görkemli bir törenle tanıtıldı. Tanıtım törenine Arınç'ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, AK Parti ilçe başkanları ve partililer katıldı.
    Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Arınç, bütün adayların büyük bir şevk ve heyecan içinde partilerini iktidara taşıyacağına inandığını belirtti.
    Kendi siyasi hayatından da ayrıntılar veren Arınç, "Her şey kader çizgisinde cereyan ediyor. Hesabı kitabı yapılmayan şeyler bir anda karşınıza çıkabiliyor. Siyaset de böyle. Adaylarımızın hepsi genç. 70'li yıllarda Ankara Hukuk Fakültesi'nde okuyordum. Milli Nizam Partisi'nin Gençlik Kolları'na kaydoldum ve ilk genel başkanı oldum. Sonra beni 24 yaşında il başkanı yaptılar. Manisa'da her mahallede hangi sandıktan kaç oy çıkacağını biliyorduk. Mesela 'şu sandıktan 3 oy çıkacak' derdik. Hocamızın bize öğrettiği gibi oyumuz yüzde 25 arttı derdik." şeklinde anlattı.

    "BU SON DÖNEMİM"
    Genç adaylara bakınca artık siyasete ara vermek gerektiğini düşündüğünü ifade eden Arınç, "Siyaseti bırakmaya hazırlanırken Bursa'dan aday gösterilmenini şaşkınlığını yaşıyorum. Meraklanmayın, bu son dönemimiz. AK Parti tüzüğüne göre 3 dönem milletvekili yapanlar ara vermek zorundalar. Hanım da burada. 'Biz bu işi sonlandıralım' diye düşünmüştük. Başbakanımız Bursa'dan aday olmamı istedi; şerefle, gururla kabul ettim ve bundan büyük memnuniyet duyuyorum." dedi.

    "BURSA'DA YERİN ALTI DA ÜSTÜ DE KUVVETLİ"
    Bursa'nın her alanda başarıdan başarıya koşan bir il olduğunun altını çizen Arınç, "Genel seçimlerde, belediye seçimlerinde, referandumda çok güzel oy aldı. Bursa bir tarih ve kültür şehri. İlim, iman şehri. Osmanlı bu topraklarda kuruldu. 6 hükümdar burada yaşadı. Osmanlı'nın 130 yıllık başşehri Bursa'dır. Her adım attığınız yerde bir maneviyat sayfasını çevirebilirsiniz. Toprağın altı da kuvvetli, üstü de kuvvetli. Şimdi de büyük sanayii ve güçlü tarımıyla dünyanın göz bebeği. İhracatta İstanbul'un arkasından ikinciyiz. Türkiye'nin en büyük dördüncü iliyiz. İki devlet üniversitesi var." şeklinde anlattı.

    "SİYASETÇİ ŞAPKASINI ALIP KAÇMAMALI"
    Siyasetçinin dik durması gerektiğini savunan Arınç, özellikle Süleyman Demirel'e göndermelerde bulundu.
    Arınç, gülüşmelere de neden olan şu ilginç değerlendirmede bulundu:
    "Siyasette gelip geçici olmamalı. Arkasında insan iz bırakmalı. Sözünün eri olmalı, ilkeli ve kararlı olmalı, üstelik cesur olmalı. Dik durmalı ama diklenmemeli. Millet iradesini hiçe sayan olursa onu affetmemeli. Milletin iradesini yolda sokakta bırakmamalı, şapkasını alıp kaçmamalı. Siyaset böyle bir şey. İnsanlar ilkeli siyaset yapanı severler. Sözüne dikkat edeni severler."
    İnegöl'ün il talebine yeşil ışık yakmayan Arınç, "Türkiye'de il olmaya talip birçok yer var. İnegöl, Alanya, Nazilli, İskenderun. Geçmişte pek çok ilçe oy almak için il yapıldı. Kilis, Osmaniye böyle il yapıldı. Benim annem de Alanyalı. Alanya'ya her gittiğimde bana 'ne zaman il olacağız' diye soruyorlar. Ben bir örnek vermek istiyorum: Eski cumhurbaşkanımızın Demirel'in yaşattığı bir olay var Türkiye'ye. O oy almak için her şeyi mubah sayardı. 'Emeklilik yaşı 30 olacak, her yer il olacak' derdi. Nazilli'ye gidiyor, 'seçimden sonra il olacaksınız, plakanız 81 olacak'. Alanya'ya gidiyor, 'plakanız 105 diyor', İnegöl'e belki 110 numarayı verdi. Ama seçimden sonra hiçbiri il olmuyor. Bunlar oy getirecek şeylerdir belki. Ama sadece bir ilçeyi il yaptığınızda il olmayı yıllarca bekleyen ilçeleri küstürürsünüz. Siverek de 30 yıldır il olma için kurulmuş dernek var. Bunlar hükümetleri mahkemeye verdiler." diye konuştu.
    Arınç, Demirel tarafından seçimden önce il yapılma sözü verilmesine rağmen il yapılmayan birçok yerin bulunduğunu hatırlatarak, "Sayın Demirel seçimden önce gider 'sizi il yapacağım' der ve oylarını alırdı. Tabi seçimden sonra bunlar beklerdi; ama bir türlü il olmazdı. Bursa'dan bir heyet toplanır babalarına gider ve 'siz bize seçimden önce il olacağımızı söyleyerek altını çizmiştiniz' derler. Demirel ise kendi üslubu ile 'şimdi ise onun üstünü çizin' şeklinde karşılık verirdi." diye konuştu.

    "POPÜLİST OLMAYACAĞIZ"
    Yerine getiremeyecekleri vaatlerde bulunmadıklarına ve bulunmayacaklarına işaret eden Arınç, şunları söyledi:
    "Eğer popülist olsaydık bugüne kadar ayakta kalamazdık. Büyüme rakamları yüzde 9'u gösteriyor. Küresel krizde ABD ve Avrupa ülkeleri mahvoldu. Maaş ödeyemez duruma geldiler. Sendikalar eksi 20'e imza atıyor. Cumhurbaşkanı, milletvekilleri maaş alamıyor. Biz prensiplerimizden taviz vermeyeceğiz. Prensiplerimiz, Türkiye'nin istikrar ve sağlık içinde yaşamasıdır. Millet bizi sözünün eri ve hizmetten başka bir şey düşünmeyen bir parti olarak tanıdı."

    'ALO VEKİLİM' HATTI
    Öte yandan, AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından vatandaşın milletvekillerine ulaşabilmesi için 'Alo Vekilim' hattı devreye sokuldu.
    İl Başkanı Sedat Yalçın, AK Parti tarafından yeni başlatılan 'Alo Vekilim' hattını tanıttı. Yalçın, 4 yıl süreyle faaliyette olacak numara sayesinde vatandaşların milletvekillerine rahatça ulaşabileceklerini söyledi.
    Yalçın, "Bu numarayı aradığınız zaman milletvekillerimize ulaşacaksınız. Mesajlarınız milletvekillerinin cep telefonuna en geç 2 dakika içerisinde düşecek. Geri dönüşümü il koordinasyon kurulumuz takip edecek." dedi.
    Daha sonra yeni adaylar ve eski milletvekilleri ile toplu fotoğraf çektirdi.

Yazar: SavaS Okunma: 721

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss