22 Ocak 2019, Salı | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Arınç'a göre Baykal'ın iki büyük yanlışı
Arınç'a göre Baykal'ın iki büyük yanlışı 19-03-2010 google google

Baykal'ın Anayasa değişikliğinin içeriğini görmeden peşin hükümlerle hareket ettiğini söyleyen Arınç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için kullandığı, "Bu oyuna alet olmayın" sözlerinin de doğru olmadığını söyledi. Arınç'a  göre Baykal'ın iki büyük yanlışı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ürdün'e seyahati öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının soruları üzerine Arınç, CHP Lideri Deniz Baykal'ın bir gazete yayınlanan röportajında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hitaben "Bu oyuna alet olmayın" sözleri ve Anayasa değişikliği konusundaki açıklamalarını değerlendirdi. CHP Lideri'nin iki yanlış yaptığını söyleyen Arınç, "Bir tanesi henüz anayasa değişikliği paketinde hangi konular olduğunu bilmeden, içinde ne var diye de sormadan. Bu konular üzerinde bir hazırlık yapıp, karşılıklı diyalog ve uzlaşma ortamı içinde bunları konuşmadan, peşinen bu değişikliklere karşı çıkıyor. Bu bir siyasetçi, Anamuhalet Partisi Lideri için fevkalade yanlış bir konu Önce bu pakette hangi konular var. Gelen değişiklik önerileri nelerdir. Bu konular bilinir ondan sonra tartışmaya açılır. Destekleyip, desteklememe konusunda da kendilerinin görüşleri ortaya konmuş olur. Peşinen karşı çıkmak bu anayasa değişikliklerini bu iktidar bu parlamento yapamaz diye konuşmak bence fevkalade yanlış." ifadelerini kullandı.

Baykal'ın bir gazetede yer alan röportajında Anayasa değişikliği konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hitaben, "Bu oyuna alet olmayın" sözlerini de eleştiren Arınç, "İkincisi bu gün yayınlanan röportajı ben de okudum. Sayın Cumhurbaşkanı için 'Bu oyuna alet olmayın' şeklinde bir ifade fevkalade yanlış bir ifadedir. Kimse kimseye akıl vermesin bir, ikincisi bir Cumhurbaşkanına hitap bu şekilde olmaz. Biz biliriz ki Sayın Cumhurbaşkanı ne hiç kimsenin oyununa gelebilecek ne de bir konuda peşin bir hükümlü davranacak bir insan değildir. İleriye sürdüğü tez de hukuken bu güne kadar mümkün olmayan bir uygulamadır. Anayasa'nın 175. Maddesi değişikliklerin hangi yöntemle yapılacağını, bunun için ne gerektiğini, yani hem usul esas bakımından hem de parlamento içinde görüşme yöntemleri bakımından neler getirdiğini hepimiz biliyoruz." şeklinde konuştu.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 601

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss