17 Ocak 2019, Perşembe | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Antalya'da sondaj kazan işçiler petrol boru hattını patlattı
Antalya'da sondaj kazan işçiler petrol boru hattını patlattı 22-04-2011 google google

Antalya'nın Kepez İlçesi Ünsal Mahallesi'nde, NATO'ya ait akaryakıt hattında patlama meydana geldi. Patlamaya, bölgede kaçak sondaj çalışması yapan bir firmanın işçilerinin neden olduğu belirtildi.

Akdeniz Sanayi Sitesi'nin arka bölümünde bulunan NATO boru hattının yer aldığı bölgede izinsiz sondaj kazan bir firmanın, boru hattını tesadüfen iki yerden delmesi sonucu patlama meydana geldi. Yerleşim yeri ve tarım alanına yakın bölgede meydana gelen patlamada, ölen ya da yaralanan olmadı.
Patlamanın ardında çıkan yangın, Kepez ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmasıyla söndürüldü. Ancak petrol sızıntısı nedeniyle patlama riskinin devam ettiği bildirildi. İtfaiye ekipleri, patlama riskine karşı borunun delindiği ve yangının çıktığı yere su sıkarak soğutmaya çalışıyor.
Bu arada, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de yangının ormana sıçrama ihtimaline karşı tedbir aldı. Bölgedeki çalışmaları Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit de yerinde takip etti.

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada ise boru hattında çıkan yangının ardından vanaların kapatıldığı belirtildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangının kısa sürede kontrol altına alındığı bildirilen açıklamada, "Ölü ya da yaralı bir vatandaşımız yoktur. Ayrıca, yangının yerleşim alanı ve ormanlık alana sıçrama riski yoktur." denildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan da yaptığı açıklamada, NATO'ya ait akaryakıt boru hattında meydana gelen yangının kısa sürede kontrol altına alındığını bildirdi. Çok sayıda itfaiye ekibiyle patlamaya müdahale ettiklerini belirten Pehlivan, "Bütün imkanlarımızı seferber ederek yangını kontrol altına aldık. Kaza veya sabotaj gibi her türlü ihtimal olabilir." diye konuştu.
Görgü tanığı İbrahim Mert, bölgede sondaj makinesiyle çalışma yapılırken, akaryakıt fışkırdığını ardından da yangın çıktığını söyledi. Bölgede dört kişinin sondaj makinesiyle çalışma yaptığını gördüğünü, çalışma esnasında boru hattının delindiğini ifade eden Mert, "4 kişi sondaj makinesiyle çalışıyordu. Birden akaryakıt fışkırdı." dedi. Patlamaya neden olduğu belirlenen 4 kişi göz altına alındı.

Yazar: SavaS Okunma: 845

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss