23 Ocak 2019, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » Adana'da Kırmızı Kent'te haciz şoku!
Adana'da Kırmızı Kent'te haciz şoku! 28-05-2010 google google

Yaklaşık 600 kişinin tapu senediyle oturduğu apartmanlarda, 10 yıl önce tapu çıkaran bir kişi, 3 çocuk babası Ahmet Diker'in "kooperatif defterinde oturduğu yer olarak tescillenen" evine icra yoluyla el koydurdu.

Diker, "Bu güne kadar onlarca senet ödedim, evim haberim bile olmadan başkasına satılmış, bunun hesabını kim verecek" diye tepki gösterdi.
Adana'da  Kırmızı Kent'te haciz şoku!
İcra memurlarının evine el koyduğu sıralarda kendinden geçen dertli adam ve eşi yapılanlara tepki gösterdi. Ev hanımı Emine Diker ise fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

İşçi emeklisi Ahmet Diker, 1998 yılında merkez Çukurova ilçesi 2000 Evler Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi güvencesinde olduğu için Kırmızı Kent Kooperatifi'nden bir daire aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın elinden kurayla kendilerine çıkan dairenin anahtarını alan Diker ailesi, o günden bu yana 3 çocuklarını büyüttü, birini evlendirdi. Diker, elindeki tapu senedinde F Blok 3. kat 8 nolu dairenin gösterilmesine rağmen kooperatif yönetim kurulu kararıyla kendisinin bugüne kadar G Blok 1 nolu dairede oturtulduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Esnaf Kefalet Kooperatifi'nden gelen yazıyla evine hiçbir şeyden habersiz haciz konulduğunu anlatan Diker, "Burada kimse kendi dairesinde oturmuyor. Herkes kendi adına kayıtlı tapu senetleri bulunmasına rağmen başka dairelerde ikame ediyor. Bizim oturduğumuz dairenin tapusunu çıkaran kişi evi Esnaf Kefalet'e ipotek göstermiş. Parayı ödemeyince bizim evimize el konulmak isteniyor." diye konuştu.

Çocuklarının rızkından keserek taksitlerini ödediğini dairenin "yok yere" elinden alındığını kaydeden Diker, "Kırmızı Kent kooperatifindeki herkes tapu senedinde yazan daire yerine başka bir dairede oturuyor. Bugün benim başıma gelen yarın onların da başına gelir. Yetkililer, sesimize kulak versin. Bu kadar senet ödedim mağduriyetimi kim karşılayacak. Çaresiz durumdayız." şeklinde konuştu.

Ev hanımı Emine Diker ise Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'a güvenip ev sahibi olduklarına dikkat çekerek, bugüne kadar aksatmadan taksitlerini ödediklerini söyledi. İcra memurlarını karşısında görünce şoka giren Emine Diker, fenalık geçirdi. Kendisini sakinleştirmek isteyen eşi de sinir krizine girdi.

Bu arada, 600 kişinin tapu senediyle oturduğu sitelerde, 10 yıl önce Yağcami Esnaf Kefalet Kooperitifi'ne ipotek gösteren kişinin bu tapuyu nasıl aldığını merak konusu oldu.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 793

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss