23 Ocak 2019, Çarşamba | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » 4 yeni vakıf üniversitesi kuruluyor
4 yeni vakıf üniversitesi kuruluyor 15-04-2010 google google

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yeni üniversitelerin; ihtiyaç olan sınıf, özel eğitim ve okul öncesi öğretmenliği alanlarında eğitim fakültesi açmasına izin verdiklerini söyledi.

TBMM Genel Kurulunda, İstanbul'da 3, Samsun'da 1 vakıf üniversitesi kurulmasını öngören kanun tasarısının görüşmeleri sürüyor.
Tasarı üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Bakan Çubukçu, Yükseköğretim Kurumunun; yükseköğrenim görmek isteyen genç nüfusun fazla ve üniversite mezunu gençlerin oranının AB'ye göre geride olması nedenleriyle, yeni üniversitelerin kurulmasına izin verdiğini söyledi.

Üniversite kurulmasında kriterler olduğunu ifade eden Çubukçu, üniversite kurmak isteyen vakfın 15 milyon lira kaynağı, arazi ve gayrimenkullerinin olması gerektiğini belirtti. Nimet Çubukçu, vakfın, üniversite hizmetleri vermeye kaynağının olup olmadığına ve kurulacak fakültelerin ülkenin ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına da baktıklarını bildirdi.

Bakan Çubukçu, eğitim fakültelerinin, talebin üzerinde mezun vermesine rağmen, halen bazı alanlarda öğretmen açığı bulunduğunu ifade ederek, 32 ilde okul öncesi eğitimin zorunlu hale gelmesi nedeniyle, okul öncesi öğretmenliğine ihtiyaç olduğunu belirtti. Çubukçu, 15 bin atama yapılmasına rağmen açığın devam ettiğini ve 24 ilde daha bu uygulamaya geçeceklerini söyledi.

yeniden eğitim fakültesi kurup, ülkemizin ihtiyaçları dışında öğretmen yetiştirilmesine izin vermiyoruz, bu alanda ciddi bir planlama yapıyoruz diyen Çubukçu, yeni üniversitelerin; ihtiyaç olan sınıf öğretmenliği, özel eğitim öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği alanlarında eğitim fakültesi açmasına izin verdiklerini, bu alanların dışında açılmasına izin vermediklerini kaydetti.

Ak Parti'nin verdiği önergenin kabul edilmesiyle, kurulacak vakıf üniversiteleri arasında yer alan, istanbul Ön Asya Üniversitesinin adı, istanbul 29 Mayıs Üniversitesi olarak değiştirildi.
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 648

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss