20 Ocak 2019, Pazar | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » 350 bin kişi chatten izdivaç peşinde
350 bin kişi chatten izdivaç peşinde 31-03-2010 google google

Metropol yaşantısı ve iş hayatının yoğunluğu içinde artık evliliklerin ilk adımı da nette atılıyor. Batılı ülkelerde de smart match denilen akıllı eşleştirme sitelerinden biri olan evlilikmerkezi'nin Direktörü Ebru Selvi, her yıl 1 milyon kişinin internetten evlendiğini belirtiyor. Kendilerinin 365 bin üyesi bulunduğunu ve bunların yüzde 48'inin kadın olduğunu belirten Selvi, üyelerin yüzde 93'ünün de iş hayatında aktif olarak çalışan kesimden oluştuğunu söylüyor. Eş arayanların en çok görev yaptığı sektörler ise yoğun çalışma temposuyla bilinen sağlık ve finans.

1 milyon kişi internetten evleniyor

Evlilikmerkezi Direktörü Ebru Selvi dünya da her yıl 1 milyon kişinin evlilik sitelerinde tanışarak evlendiğini belirtiyor. Selvi, örneğin, ABD'de ayda ortalama 20 milyonun üzerinde internet kullanıcısı bu siteleri ziyaret ediyor ve bu ziyaretlerin 120 bininin evlilik ile sonuçlandığı biliniyor. Amerikalı yetişkinlerin yüzde 31'i bu siteleri kullanan tanıdıklarının olduğunu belirtiyor. Online dating sitelerine oranla evlilik sitelerinde kadın üye ve ziyaretçi sayısının daha fazla oluşu dikkat çekici bir başka bilgi. Aslında bu bizde de benzer. Günde internete bağlanan ortalama 100 bin internet kullanıcısı yüzde 70 erkek, yüzde 30 kadın oranına göre değerlendirildiğinde, yüzde 48 kadın üye profiline sahibiz�diyor.

Türkiye'de bu durumun henüz çok yeni olması nedeniyle evlilik sayıları hakkında net bilgi bulunmadığını söyleyen Selvi, şu noktaya dikkat çekiyor:  Türk insanı yenilikleri denemeyi seven ve kolay kabullenen bir toplum. Ancak, aynı yenilikleri benimseyen ve memnun kalan bireylerin dahi bu durumu paylaşma noktasında biraz çekingen davrandığı da bir gerçek. Bu yüzden de ülkemizde bu konuya bakış açısı, kimi zaman önyargılı olabiliyor. Şöyle ki, ne kadar mutlu bir deneyim yaşarlarsa yaşasınlar, çiftler internet üzerinden tanışıp evlendikleri bilgisini yakın çevrelerine açıklamak konusunda rahatsızlık duyabiliyorlar. Bu biraz da internetten evlilik sitesi vasıtasıyla tanışarak evlenme kavramının ülkemizde henüz yeni ve yabancı bir kavram olmasından da kaynaklanıyor

HT
alıntıdır.

Yazar: SavaS Okunma: 730

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss