20 Ocak 2019, Pazar | ChatVakti.Com
ana sayfa ANA SAYFA
chat SOHBET
HABERLERHABERLER
OYUNOYUN
PAPARAZZIPAPARAZZI
VIDEOVIDEO
sinema SINEMA
Sitene sohbet ekle
Sitene sohbet odası ekle!
Günlük Burçlar
burçlar
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Sitene günlük burç ekle
resim
»Mini Bot
»Ping Pong Savaşı
»Street Fighter
»Su Damlasi Vur
»Tank Bombala
»Tank Savaşı
»Teke Tek Mac
»Uzayda Savaş
»Çiçekleri Birleştir
»Bombaci itfaiyeci
»Blob Savaşları
»Bazuka Ping Pong
Ana Sayfa » haberler » 3 çocuk için başsağlığı diledi
3 çocuk için başsağlığı diledi 27-03-2011 google google

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Gana'dan yurda döndü. Atatürk Havalimanı'nda bir açıklama yapan Gül, Kayseri'de kaybolduktan yaklaşık 1,5 yıl sonra cesetleri Yozgat'ta bulunan 3 çocukla ilgili, "Çok üzücü bir olay, geç de olsa faillerin bulunması sevindirici. Ailelerine baş sağlığı diliyorum." dedi.
Gana'da bir dizi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Gül, beraberindeki bakanlar ve işadamlarıyla birlikte yurda döndü. Gana'daki temasları hakkında bir açıklama yapan Gül, Türkiye'nin Afrika'ya açılım politikası çerçevesinde bu ziyaretlerin gerçekleştirildiğini belirtti. Stratejilerin kağıt üzerinde kalmadığını, uygulamaya konduğunu belirten Gül, "Birçok Afrika ülkesiyle ilişkimiz düzenleniyor. Temsilciliğimiz olmayan ülkelere büyük elçilikler açılıyor. Gana'da büyükelçiliğimiz bulunan ülkeler arasında yer aldı." dedi.
Türkiye'nin Afrika'ya açılımının siyasi yanı olduğunu ve insani amaç ile ekonomik hedef taşıdığını ifade eden Gül, "Bu ziyaretler çok faydalı oldu. Birçok anlaşama imzalandı. Siyasi, ekonomik ve askeri düzeyde birçok anlaşmalar yapıldı. Resmi görüşmeler gerçekleştirildi. Bakanlarımız kendi muhataplarıyla anlaşmalar imzaladılar. Ekonomi alanında 100'ün üzerinde iş adamıyla forumlara katıldık. İş adamlarımız yüzlerce görüşme yaptı ve ön anlaşmalar imzaladılar. Bunların milyonlarca dolar düzeyinde olduğunu söyleyebilirim. Alt yapı ve madencililik alanında büyük şirketlerimiz ön anlaşmalar yaptılar." ifadelerini kullandı.
Ziyaret sırasında açılış yapılan büyükelçilikte bulunmaktan memnuniyet duyduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, Türk okullarının başarılarını yerinde görmenin kendilerini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.
Kayseri'de 1,5 yıl önce Ramazan Bayramı'nda şeker toplamak için sokağa çıkan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan 3 çocuğun cesedinin bulunduğunun hatırlatılması üzerine Gül, olayın çok üzüntü verici bir konu olduğunu belirtti. Güvenlik güçlerinin olağanüstü çalışmalar yaptığını aktaran Gül, "Çocukların kaçırılması ve organ mafyası gibi vicdansız suç alanları var. Bunlara karşı emniyet teşkilatımızın binlerce çalışması mevcut. Bu, dünyanın karşılaştığı bir sorun. Geç de olsa faillerin bulunması sevindirici. Ailelerine baş sağlığı diliyorum."şeklinde konuştu.

 

Yazar: SavaS Okunma: 903

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :

İfadeler
resim
resim
Film: Sessiz Çığlık
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Isabelle Huppert, Gabriel Byrne
Yapım: M3 Film
resim
»Şampiyonlar Maçına Prova
»TRT'ye bunun hesabını soracağım
»Altın uçtu
»S&P'nin kararı piyasaları sarstı
»Facebook sohbeti düzeltmek
»Obezite Sorunu
»Beşiktaş da karıştı
»Trafiğe dair
»AÖF Bütünleme Sınavı
»Jeremy Hunt seeking new advice
Alt Sayfalar
İletişim | Yetki Başvurusu | ChatVakti Script | Evet Hayır Oyunu | Kurallar | Hakkımızda
Sohbet Chat seoium.com kadın moda haberleri
sitemap rss